Urlop przy przejściu z UoP na B2B

0

Jeżeli do końca miesiąca jestem w firmie A na UoP, od listopada w firmie B już na B2B. Mam obecnie 11 dni urlopu do końca roku i chce je całe wykorzystać. Czy u nasteępnego pracodawcy w firmie B będę miał jeszcze możliwość urlopu? Z UoP na UoP byłoby to niemożliwe, ale jak jest w przypadku UoP na B2B?

1

Po przejściu na B2B nie jesteś w żaden sposób połączony z dotychczasową UoP. Wszystko zależy od twojego kontraktu, jak sobie wynegocjowałeś - czy masz jakieś urlopy czy nie. Także to, ile ci urlopu pozostanie po zakończeniu UoP nie będzie miało żadnego znaczenia. Poza tym, na B2B nie jesteś ograniczony kodeksem pracy (bo nie jesteś pracownikiem).

0

O ile mi wiadomo,to na B2B nie przysługuje ci płatny urlop,chyba że dogadałeś się z pracodawcą tak żeby jednak go mieć.

0

Ok, czyli jeśli na B2B wynegocjowałem jakiś urlop to to nie ma związku z UoP i będzie liczone osobno?

0

W przypadku niewykorzystanego urlopu UoP, pracodawca ma obowiązek wypłacić ekwiwalent urlopowy, ale też ma prawo cię wysłać na urlop w okresie wypowiedzenia, nawet jak się nie zgadzasz.
W żadnym wypadku dni urlopowe się nie przenoszą między pracodawcami.

0

Generalnie przejście z UoP na B2B to jest tak, jakbyś się zwolnił (ustaje stosunek pracy) i zaczął całkiem nową pracę (na zasadach B2B). To, że to jest akurat u tego samego pracodawcy, nie ma znaczenia - tzn. nie ma znaczenia z punktu widzenia urlopów, bo są pewne ograniczenia, np. nie przysługuje wtedy mały ZUS.

Tak że z urlopem stanie się to, co by się stało, gdybyś odszedł z pracy nie wykorzystawszy go w całości.

Ewentualny "urlop" na B2B nie jest urlopem w rozumieniu prawa pracy. To już tylko benefit wynegocjowany w treści umowy, że tyle a tyle dni w roku opłacą ci "za nic".

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1