outsourcing programistów

0

Jakie jest uzasadnienie ekonomiczne outsourcingu programistów?

1

dokładnie takie samo jak każdego innego putsourcingu - masz w d** papierkologie, USy, ZUSy i inne takie. A co do b2b to nie musisz się użerać z każdym pojedynczym osobnikiem bo firma, która ich zatrudnia robi to za Ciebie

0

Łatwiej zlecić usługi za granicę niż przeszmuglować wszystkich pracowników do siebie.

0

Łatwiej zakończyć współpracę (uciąć koszty szybko). Jak potrzeba okresowo, to się nie płaci tylko za jakiś tam okres. Pewnie koszta rekrutacji maleją i zyskuje się na czasie jak trzeba więcej osób na szybko.
Nie za bardzo zrozumiałem, z jakiegoś artykułu, że może być tak, że outsourceing to nie koszta jak pracownicy tylko inwestycje i że czasem to w tabelkach dobrze wygląda.

0
somekind napisał(a):

Łatwiej zlecić usługi za granicę niż przeszmuglować wszystkich pracowników do siebie.

To jedna z możliwości, ale warto zauważyć, że outsourcing nie musi oznaczać wynajmowania firm ani pracowników z zagranicy. To się nazywa offshoring.

Robiłem np. kiedyś jako freelancer aplikację mobilną dla agencji reklamowej, która zajmowała się głównie tworzeniem stronek internetowych. To też był outsourcing, mimo że firma miała siedzibę pięć minut od mojego domu ;)

1

W przypadku dużych firm (np. spółek giełdowych) często koszty nie są najważniejsze, a ważniejsze jest z jakiego konta się płaci (informacje dla akcjonariuszy). Outsourcing nie jest wtedy wykazywany jako koszty wynagrodzenia pracowników, a jako koszty usług zewnętrznych

0

Sabre robi podwójny outsourcing, bo raz że ma swoje oddziały w Polsce i w Indiach, to jeszcze korzysta w Krakowie z body leasingu. Akcje poszły w dół, ciach i w dwa tygodnie pozbyli się kilkadziesięciu osób. Płacą trochę więcej niż pracownikom specjalnie dlatego że są w stanie bez żadnych problemów (typu zwolnienia grupowe i inne cuda) kogoś wywalić.

Do tego outsourcuje się też rzeczy w których nie jest się ekspertem - na przykład jak chce się zaseedować swój dział do jakiejś technologii w której zwykle nie pracujesz, to możesz zapłacić jakiejś firmie żeby ci wprowadziła jakieś procesy i wstępnie zaczęła projekt, później zatrudniasz swoich ludzi którzy stopniowo zastępują tamtych.

0

Oddziały za granica to nie outsourcing.

0

Programiści ogólnie są słabi w negocjacjach, więc kończą w układach, gdzie 30% ich zarobków zgarnia pośrednik pracy.

1

Raczej 70%. Szkoda tylko, że 100% jakoś nikt samodzielnemu freelancerowi nie chce dać.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1