Wątek przeniesiony 2018-09-25 19:16 z Newbie przez furious programming.

Wymagania na juniora

0

Cześć

Jestem nowy na tym forum. Zaczynam moją przygodę z programowaniem w pythonie i mam kilka pytań. Najbardziej zależałoby mi, aby doradził mi ktoś, kto pracuje jako programista. :-)

Jestem z wykształcenia inżynierem elektronikiem, w zasadzie zaraz po studiach. Jest to jeszcze czas kiedy mogę przemyśleć, w którą stronę chciałbym iść zawodowo. Wybór padł na programowanie. Przeglądałem sporo ofert pracy dla programistów jednak, większość z nich nie wiele mi pomogła. Dlatego chciałbym zadać kilka pytań, może ktoś będzie tak miły i mi pomoże.

  1. Na studiach miałem co nieco o programowaniu w c++. W zasadzie ogarniam podstawy, kończąc na polimorfizmie, programowaniu obiektowym włączenie. Mam też podstawy w tworzeniu baz danych w SQL. Co konkretnie powinienem umieć na stanowisko 'junior developera' - chodzi mi o takie minimum? Domyślam się ze to co napisałem to na razie mało?

  2. Ucząc się pythona robiłem sporo prostych zadanek ze strony:
    https://www.w3resource.com/python-exercises/

No i tak. Pojawiają się tam zadania związane z modułami/bibliotekami pythona jak np. os, platform itp. Potrafię jakoś tam działać (tworzyć,usuwać itp) foldery, pliki itp. W jak dużym stopniu powinienem ogarniać np. moduł OS + jakie jeszcze moduly, zeby potencjalny rekruter nie pomyślał ze przyszedłem tam dla żartu? :-)

  1. Django, GIT czy to wystarczy poza 'jakims tam' poziomem programowania w pythonie?

Będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź. :-)

0

Żadnych didżangów i innego webowego full%frontenda gdzie na jedno miejsce startują setki zdesperowanych po bootcampach gotowych z poświęceniem pracować pół roku za darmo.

Masz ścisłe studia, idź jak chcesz z Pythonem, w DataScience. W stolicy ogarnięty junior ma oferty na 10k netto na fakturze

0

Dla mnie Django jest dziwne, nie chciał bym z nim się użerać. Teraz Node wygryzie mały backend typu Ruby, Python, PHP? Z tego co widzę Node jest sporo szybsze od konkurencji i ucząc się jednego języka programowania masz załatwiony backend i frontend. Do dużych projektów Java ma sens, do mniejszych JS :)

1

W Pythonie powinieneś wiedzieć jak działa wielowątkowość, obiektowość, co to jest GIL. Musisz potrafić komunikować się z API, sparsować JSONa i XML, napisać własny prosty serwer na socketach. Ponadto naucz się Flask albo Django i jescze może Twisted.

0

Tak jak inni uzytkownicy wspomnieli wyzej, jak idziesz w Pythona dobrym kierunkiem rozwoju jest Data Science i Machine Learning. Na start polecam ten darmowy pdf:

https://www-bcf.usc.edu/~gareth/ISL/ISLR%20First%20Printing.pdf

Nie jestem fanem teorii, ale tutaj bez niej ani rusz. Tez mialem dylemat czy isc w Django czy Data Sciencie / ML. Wybralem to drugie i nie zaluje :)

0

To ja dla odmiany zaproponuję Ci zbadanie rynku embedded. Miałeś na studiach na pewno 8 i 32 bitowce, także możliwe, że z tym C++ odnalazłbyś się robiąc jakieś IoT czy inne cuda na kiju. Z drugiej strony ja jako elektronik wybrałem Javę także nie zdziwi mnie jeśli bardziej Cię przekona wspomniany Python w kontekście BigData i ML.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1