Prośba o opinie

0

Witam. Co sądzicie o moim ostatnim projekcie?

https://github.com/PiotrIT2015/CashMachine

Czy jest to coś co można pokazać pracodawcy, w celu starania się o staż lub pozycje junior? Pomysł na tą aplikację podsunęła mi osoba z forum. Pytam też dlatego, ponieważ moje poprzednie fragmenty kodu nie wzbudziły Waszego entuzjazmu(robiłem zadania z Programming Challenges v2.0 i v4.0 i też wrzuciłem na github). Po prostu nie chciałbym się znowu skompromitować, dlatego proszę Was o kolejne pomysły na projekty typu "CashMachine".

0

//System.out.println(Login.getText());

nawet śmiechłem

0

Znowu apka zawierająca circa. 200 linii kodu.
No cóż upragnione stanowisko juniora oddala się , oj oddala się.

0

Co się rzuca w oczy to niepoprawne korzystanie z systemu kontroli wersji.
Nie wrzuca się na gita na przykład target/classes/ ani plików IDE .classpath .project (jeżeli chce się komuś pokazać kod, bo ktoś może korzystać z innego IDE).
Poczytaj o gitignore. Jako programista nie można tego ignorować, bo git służy programiście do pracy a nie do prezentacji portfolio.

Używasz w mavena w jednym projekcie, ale w drugim już nie i dodajesz bibliotekę .jar do gita (czego nie należy robić i maven ma brak tej biblioteki obsłużyć na git obsłużyć, jakby był użyty).
Także nie za bardzo wiadomo czy jakieś podstawy z mavena masz, czy potrafisz go wykorzystać - raczej nie.

Jak poprzednicy zauważyli widać bark obycia z kodem, więc tym bardziej mnie zastanawia używanie zarówno Javy i Scali. Raczej bardziej przydatne byłoby nabycie umiejętności z jednego języka i pisania testów jednostkowych.

Owszem system kontroli wersji, budowanie (maven), testy jednostkowe można ogarnąć na podstawowym poziomie w miarę sprawnie w pracy, ale rzuca się to w oczy - i w razie przyjęcia to wiadomo, że nie znasz i trzeba znaleźć na to czas i omówić.
Nie analizowałem dokładnie kodu, ale nie jestem pewien czy robi to co ma robić:
" Among its possibilities is logging in / creating an account, making withdrawals, pseudo payments. Spark features allow also to check if login already exist. Technology: JavaFX, MySQL, Spark."
i budzi wątpliwości czy w pracy/stażu napiszesz kod który ma wymagania.
Szkolenia ze sparka raczej nie polecam - bo mógłbyś się zamęczyć, a na pewno brakuje podstawowych umiejętności (jak testowanie jednostkowe).

0

Dziękuje Wam za feedback. Jest dla mnie bardzo cenny.

0

Sorry ale powiedzieć, że to jest tragedia to jak nie powiedzieć nic. Kuriozalne użycie Sparka(zgaduje, że nie masz pojęcia do czego się go w ogóle używa) i kod skopowiowany, żywcem z jakiegoś tutoriala napisany jeszcze w scali, o której masz pewnie takie samo pojęcie jak o Javie, czyli zerowe. Oprócz tego to generalnie nic tu nie jest dobrze.

  • Cała aplikacja zamknięta w jednej klasie. Pomieszane GUI z logiką, a dodatkowo w tej klasie masz wszystkie pola publiczne.
  • Zapytania SQL w jako stringi: String sql = "INSERT INTO uzytkownicy VALUES ('"+Login.getText()+PIN.getText()+"')";
  • wrzucone do repo liby - poczytaj co to jest maven (po tym jak nauczysz sie Javy)
  • Kwiatki typu new FileInputStream("C:\\Users\\Piotr\\Documents\\NetBeansProjects\\LogCashMachine\\data.txt");

Ogólnie to przeczytaj dokładnie dowolną książkę o Javie albo przerób jakiś tutorial bo jedyne co możesz pokazać ta apką to kompletny brak wiedzy. Szukanie pracy do dla Ciebie powinna być baardzo odległa przyszłosć.

0
Szalony Polityk napisał(a):

Ogólnie to przeczytaj dokładnie dowolną książkę o Javie albo przerób jakiś tutorial bo jedyne co możesz pokazać ta apką to kompletny brak wiedzy. Szukanie pracy do dla Ciebie powinna być baardzo odległa przyszłosć.

Często pojawia się pytanie kandydatów na juniorów czy do pierwszej pracy muszą uczyć się JavaScript czy wystarczy tylko nauka wybranego frameworku.
Dostają sensowną odpowiedź, że większe znaczenie ma biegłość w obsłudze Photoshopa.

W Javie wszyscy się uczą na bootcampach i z YouTube tylko Spring i Hibernate bez tracenia czasu na zbędną teorię z Javy i programowania.
Jasne, tylko Spring 5, bo bez pomocy mentora stracą całe dnie na jakieś konfiguracje i nie wiadomo na co.
Z gitHub to samo, szkoda tracić czasu na skonfigurowanie, wszyscy wiemy, że GitHub to taki słup ogłoszeniowy na którym juniorzy wrzucają swoje wypasione portfolio.

0

@tygrys Jagrys, dzięki za wskazówki(oczywiście po uwzględnieniu ironii).

0

g**no jak sam skurwysyn. Ale ucz się i idź dalej.

0

@NeutrinoSpinZero, przynajmniej wiem w którym kierunku muszę podążać. Można to chyba nazwać "konstruktywną" krytyką. Dzięki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1