Linkedin vs goldenline

0

Gdzie mieć lepiej profil? Czy może tu i tu ? Jak to jest w waszym przypadku?

0

Do tej pory wystarczył tylko linkedin. Jeżeli masz tam wpisane odpowiednie keywordsy dotyczące swoich umiejętności to spokojnie pojawisz sie w wynikach wyszukiwania rekruterow i zaczną do Ciebie pisać.

Imo warto mieć profil na linkedinie bo Microsoft ma plany na silne włączenie portalu do np.swojwgo CRMa (Dynamics 365 customer engagement) - jakaś firma założy Ci kartotekę w swoim CRM, podepnie linkedina a potem to sie możesz znaleźć wszedzie ;)

0

A czy warto mieć znajomych na linkedinie? Bo z tego co widzę każdy jakiś znajomych ma. Jak założe konto dziwnie to będzie wyglądać jak będę mieć 0 znajomych.

9

Tym lepiej dla Ciebie - prawdziwy programista nie ma znajomych.

0
Biały Ogórek napisał(a):

A czy warto mieć znajomych na linkedinie? Bo z tego co widzę każdy jakiś znajomych ma. Jak założe konto dziwnie to będzie wyglądać jak będę mieć 0 znajomych.

rekruterzy często wysyłają zaproszenia

0

Zadaj sobie proste pytanie, na którym z portali jest większy ruch a który od kilku lat powoli wymiera? I który portal się rozwija pod kątem funkcjonalności, a który portal stoi zaniedbany? I który portal ma większe szanse rozwoju, a którego za kilka lat może już nie być? I na którym portalu możesz nawiązać międzynarodowe kontakty? ;)

warto mieć profil na linkedinie bo Microsoft ma plany na silne włączenie portalu do np.swojwgo CRMa (Dynamics 365 customer engagement)

Jakie to swoją drogą szczęście, że to Microsoft wykupił Linkedina a nie np. Google, które słynie z tego, że każde przedsięwzięcie traktuje jak startup we wczesnej fazie rozwoju i bez problemu ubija produkt jak tylko uzna, że "eksperyment nieudany". Ew. zaczyna robić jakieś losowe zmiany w GUI, psując produkt.

0

Ja nie mam konta na linkedinie tymczasowo, a jak bede miał to nie po to żeby szukac pracy :D Zamiast rozmawiać ze smutnymi paniami z HRów wole pogadać z developerami, obejrzyć prezentacje czy pójśc na WJUGa. Dobre marki nie potrzebują rekruterów nietechnicznych żeby kogoś znaleźć...

2

To tak jakby spytać Nasza Klasa czy Facebook, wykop czy Reddit albo GG czy Messenger...

0

Znajomych na linkedinie zawsze warto mieć. Podbija ci to widoczność, plus czasami ci znajomi szukają sobie kogoś nowego do zespołu - jak nie masz linkedina a nie utrzymujecie kontaktu poza pracą to trochę trudno taką osobę znaleźć. Ja w taki sposób ściągnąłem sobie dwie osoby i sam też kiedyś zostałem ściągnięty. W sumie cała reszta reszta linkedina jako portalu (może poza ofertami pracy które się czasami w ciekawych firmach otwierają) jest o dupę rozbić.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1