Staż/Praktyki w Krakowie.

Odpowiedz Nowy wątek
2018-07-04 22:05

Rejestracja: 4 lata temu

Ostatnio: 2 lata temu

0

Cześć, mamy już wakacje i moje pytanie brzmi - czy jest jeszcze szansa gdzieś się dostać na staż lub praktyki? Czy jest sens gdzieś jeszcze się ubiegać ?

W skrócie - jestem studentem Informatyki na AGH (2 rok, a od października 3 rok). Znam C/C++ i jestem w trakcie nauki Java, codziennie doszkalając się. Nie mam żadnych wymagań zarobkowych czy co do stanowiska, chętnie bym nawet popracował bezpłatnie w zamian za pierwsze doświadczenie i możliwość zobaczenia jak to wygląda od środka. Dodam jeszcze, że poza studiami jeszcze nie mam żadnego doświadczenia w zawodzie.

Wiem , że już w wielu firmach jest za późno, ale może warto gdzieś jeszcze spróbować ? Jeśli nie to doszkolę się i zaatakuję coś na wiosnę nowego roku :)

Dzięki za pomoc.

Znam C/C++ - oj ostrożnie z takimi stwierdzeniami ;-) Chyba że przeczytałeś całe http://www.open-std.org/jtc1/[...]21/docs/papers/2013/n3690.pdf - w innym wypadku lepiej jest stwierdzić znam podstawy C/C++. - Patryk27 2018-07-05 07:25
Znam C/C++ - typowy przykład problemu NP zupełnego. - grzesiek51114 2018-07-05 07:29
Sam autor języka stwierdził że go nie zna, ale studenci wiedzą swoje. - vpiotr 2018-07-05 07:51
Oczywiście każdy wie co miałem na myśli, więc proszę bez uszczypliwości, źle moją myśl ubrałem w słowa, bo gdybym znał C/C++ to pewnie nie szukałbym stażu i pierwszego doświadczenia :) Ale racja, zważywszy na to jak przesiąknięci jadem potrafią być programiści lepiej będzie unikać tego typu zwrotów w CV czy gdziekolwiek :) - algorytmsort 2018-07-05 12:43

Pozostało 580 znaków

2018-07-04 22:51

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 1 rok temu

0

Wydaje mi się, że może być za późno. Jeszcze tydzień temu może byś coś znalazł, ale teraz to wątpię. Z drugiej strony warto spróbować; wiele firm w tym okresie traci pojedynczych stażystów, którzy z jakichś powodów rezygnują, więc może Ci się akurat uda trafić. Celuj w mniejsze oraz średnie, a tym bardziej mniej znane firmy.

Pozostało 580 znaków

2018-07-04 23:52

Rejestracja: 4 lata temu

Ostatnio: 2 lata temu

0

Też taki miałem pomysł, żeby poszukać czegoś w firmach mniejszych, a nawet jakiś start-upach czy innych Janusz Developerach, bo w większych korpo typu Comarch proces rekrutacyjny już jest zamknięty i nie otworzą go dla jednej osoby. Ale w takim razie, ma ktoś może jakieś sugestie gdzie warto spróbować ? Tak jak mówiłem, nie mam planów na wakacje poza samodzielnym doszkalaniem się więc chętnie bym nawet "parzył kawę" w jakieś firmie, aby tylko móc zobaczyć jak wygląda taka praca :)

p.s bez przesady z tym parzeniem kawy :P

Gdzie? Wszędzie. Widzisz ogłoszenie, to wrzucasz. - Busted Mimikyu 2018-07-05 00:38
Ok boss, let the spam begin :P - algorytmsort 2018-07-05 00:43

Pozostało 580 znaków

2018-07-05 00:52

Rejestracja: 9 lat temu

Ostatnio: 4 miesiące temu

1

W redzie szukamy stażystów, więc jeśli znasz dobrze C++ to aplikuj.
http://pl.cdprojektred.com/in[...]zespole-programistow-machine/
http://pl.cdprojektred.com/in[...]staz-zespole-programistow-sp/

Dzięki, na pewno spróbuję, bo wygląda super! :) Aczkolwiek nie wiem czy nie jest wymagane na to stanowisko ciut więcej niż mógłby wiedzieć junior :) - algorytmsort 2018-07-05 01:19

Pozostało 580 znaków

Skromny Karp
2018-07-05 01:19
Skromny Karp
2

Też byłem w podobnej sytuacji. 2 rok studiów, bez doświadczenia w it. Nie wysyłałem cv, bo twierdziłem, że w sumie to mało umiem i nie ma sensu. W końcu na studiach były praktyki do zrobienia. Można było je zrobić w formie normalnej pracy. Powysyłałem więc wtedy cv do różych firm na staże/pracę. Okazało się, że na rozmowach poszło mi bardzo dobrze. Dostałem propozycje kilku ofert pracy i wybrałem jedną, z której jestem bardzo zadowolony. Piszę to, bo być może również jesteś w takiej sytuacji jak ja. Nie popełniaj tego samego błędu, tylko wysyłaj cv od razu! Jeśli studiujesz, to na pewno coś tam umiesz, a być może przez brak pewności siebie sądzisz, że nadajesz się tylko na bezpłatne praktyki. Jak też tak sądziłem, ale miło mnie życie zaskoczyło.

Pozostało 580 znaków

2018-07-05 01:31

Rejestracja: 4 lata temu

Ostatnio: 2 lata temu

0

Trafiłeś w same sedno, trochę brakuje mi pewności siebie ale jednak skłaniam się ku temu by spróbować. Głównie to co mnie skusiło to pytania jakie moi koledzy podostawali na rozmowach rekrutacyjnych na stanowisko junior dev c++ typu "Jaki był najdziwniejszy fragment kodu jaki Pan w życiu widział?" - i się podostawali. Jutro w takim razie zabieram się za pisanie CV no i budowanie sensownego portfolio na GIT'cie, bo bez tego raczej też się nie obejdzie. Wciąż chętnie przyjmę jakieś rady lub rekomendacje :)

Pozostało 580 znaków

2018-07-05 02:11

Rejestracja: 4 lata temu

Ostatnio: 3 miesiące temu

2

Rady ode mnie:

 1. Wrzuć na githuba swoje najlepsze projekty. Postaraj się je opisać, czego się w nich nauczyłeś, jak można je poprawić, co można zmienić, swoje przemyślenia. Prawie na każdej rozmowie miałem opowiedzieć o swoich największych projektach.

 2. Przejrzyj sobie strony typu 100 c++ interview questions by odświeżyć sobie trochę rzeczy, których na codzień możesz nie używać.

 3. Zrób dobre cv! Ja szukałem wskazówek na 4programmers. Przejrzałem kilkaset wątków, gdzie przwijał się temat cv by zaczęrpnąć rad starszych programistów. Moje wskazówki:

  • spersonalizuj cv pod firmę, do której aplikujesz.
  • wywal niepotrzebne rzeczy, które nie są związane z it
  • do cv wpisz 1-2 największe projekty z krótkim opisem, czasem jaki poświęciłeś na projekt, wykorzystane technologie, czego się nauczyeś. To fajnie zasłoni brak doświadczenia.
  • podziel umiejętności na podstawie stosu technologicznego! Nie wypisuj wszystkiego po przecinku mieszając to tak jak w cv, które ostatnio widziałem:
   title

Dopracowane cv może świadczyć o tym, że jesteś dokładny w tym co robisz (albo, że marnujesz czas na jakiś papierek :D). Jeśli nie wiesz jak wyszło zawsze możesz wrzucić tutaj na forum.

 1. Wysyłaj cv nawet jesli nie spełniasz wymagań. Jeśli nie zostaniesz zaproszony na rozmowę to trudno. Jeśli zostaniesz zaproszony, a nie zaakceptowany to nawet dobrze - chodząc na rozmowy stajesz się w nich coraz lepszy i może dowiesz się, co ci brakuje.

Pozostało 580 znaków

2018-07-05 14:28

Rejestracja: 4 lata temu

Ostatnio: 2 lata temu

0

Czy dopisanie takich rzeczy jak GIT, STL, wxWidgets, bash, linux, GNU make, doxygen to nie będzie lanie wody? Jak dotąd moje jedyne dwa projekty to implementacja algorytmu PageRank dla grafów nieskierowanych acyklicznych i prosta aplikacja okienkowa kółko i krzyżyk 3D korzystając z STL i WxWidgets, ciągle odnoszę wrażenie, że to za mało na Juniora.

Gita warto zawsze dopisać, linuxa podobnie. - Busted Mimikyu 2018-07-05 14:36

Pozostało 580 znaków

YMCA
2018-07-05 20:27
YMCA
0

Taka rada od inżyniera ;)

Gdy Photoshop odgrywa ważną rolę w twojej wymarzonej pracy "programisty web" to wysyłaj link z projektami na githubie.
Ale gdy Photoshop nie jest twoim narzędziem pracy, nie robisz stron internetowych (nie ważne w jakich technologiach frontendowych) to nie słuchaj "dobrych rad ludzi od Photoshopa" i broń Boże nie baw się w githuba na CV.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0