Problem ze sprzętem w pracy?

0

Witam,

Czy zdarzyło się w Waszej karierze aby pracodawca robił problem dotyczący zapewniania odpowiedniego stanowiska pracy? mam tutaj na myśli dobry, szybki sprzęt itd ? Macie możliwość wyboru konfiguracji ew możliwość doboru odpowiedniego sprzętu na jakim chcecie pracować?

0

Tak, korpo ICT z Wrocławia. Dostałem dwurdzeniową mobilną i5 z 8GB ramu do pracy nad ogromnym monolitem. Było to rok temu.

0

tak

0

Miałem wielokrotnie problemy ze sprzętem i oprogramowaniem w różnych firmach od małych po wielkie korpo. Firmy oszczędzają na czym się da.

0

Niestety, niedawno odrzucono moją prośbę o upgrade (który by kosztował od 500 do 1000 zł brutto) pod nielogicznym pretekstem że wszystkim musieliby dać.

0

Moja druga praca i problemu nie było. W poprzedniej miałem stacjonarkę, na początku 8gb ram. Doprosiłem się dosyć łatwo o kolejne 8 i było ok.

W nowej dostałem lapka, 16gb/i7 i nawet gtx1050 się trafił wiec można w dobre gierki popykać w domku. :D

0

Zazwyczaj był to sprzęt wystarczający, żeby pracować, ale jednak powolny, mający niewiele RAMu itp. Albo monitor niby 24, ale literki na nim nieostre, rozdzielczość słaba, przekłamane kolory.

Czyli niby mi zapewniali do używania "jakieś" komputery i akcesoria, jednak jakość sprzętu nie była high-endowa.

Chociaż z drugiej strony nie wykłócałem się specjalnie, tylko mówiłem na wstępie, że chcę mieć komputer - preferowany Mak albo Linux (jakiś Ubuntu, Debian), klawiaturę, mysz, monitor, a nie mówiłem, że chcę mieć sprzęt z wyższej półki, to widocznie wszędzie to potraktowano dosłownie i dawali mi cokolwiek, żeby się tylko włączało.

I tak dobrze, jak firmę stać na komputer - w jednej firmie kiedyś byłem na rozmowie i jak powiedziałem, że chcę mieć komputer służbowy i biurko to się przestraszyli, skąd wezmą pieniądze na to i chcieli mi uciąć z pensji (pisałem już o tym kiedyś, ale ciągle mi się przypomina ta rozmowa sprzed kilku lat, szczególnie, że to tylko wierzchołek góry lodowej - najbardziej śmieszna/absurdalna rozmowa o pracę, jaką kiedykolwiek miałem).

0

Gdzie wy pracujecie, że pracodawca nie chce dostarczyć sprzętu taki, jakiego potrzebujecie? Ja pracowałem może w 3 firmach tylko, ale w każdej był high end...

0

w JSach. (skrót JS niech sobie każdy rozwinie, jak chce).

1

Nie przypominam sobie, żebym miał kiedyś problemy ze sprzętem (i w małych i w dużych firmach). Jak kiedyś na studiach pracowałem na 1/2 etatu w małej firmie, to miałem dużo gorszy sprzęt, niż teraz, ale na tamten moment w zupełności mi wystarczał. Teraz mam maka w najmocniejszej konfiguracji (jak sprawdzałem cenę, to kosztował chyba ponad 13k), dwa monitory, magic mouse, magic keyboard z apple (wszystko bezprzewodowe), bezprzewodowe słuchawki. Jakbym bardzo chciał, to mogę sobie zamówić jeszcze inne rzeczy jeśli nie przegnę z kwotą. Ogólnie dość drogi sprzęt. Jakbym miał za to z własnej kieszeni zapłacić i prywatnie sobie kupić, to chyba szkoda byłoby mi na to pieniędzy. Miałem też do wyboru sprzęt z windowsem.

Jak firmy nie stać na dostarczenie porządnego sprzętu do pracy, to nienajlepiej to o niej świadczy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0