Software Engineer,co on robi?

0

Mam pytanie:Co robi i kim jest software engineer?Czy zajmuje się programowaniem,czy tylko tworzeniem oprogramowania itp;?

4

Endżiniruje Softłer

4

"A software engineer is a person who applies the principles of software engineering to the design, development, maintenance, testing, and evaluation of computer software."

Naprawdę jest potrzeba tworzenia nowego tematu?

0
Majkelz napisał(a):

Mam pytanie:Co robi i kim jest software engineer?Czy zajmuje się programowaniem,czy tylko tworzeniem oprogramowania itp;?

W największych firmach informatycznych software engineer współcześnie oznacza zwykłego programistę.

0

W Polsce? To zależy od firmy, zespołu i człowieka.

Są tacy co klepią kod, inni pilnują żeby wyklepany kod do czegoś się nadawał, inni jeszcze oglądają dziwne prostokąciki stworzone w Visio.
Ten tytuł raczej sugeruje umiejętności a nie zakres obowiązków.

3

Jako software engineer głównie piję kawę z ekspresu, spotykam się z kolegami przy obiedzie, chodzę do kibla, wałęsam się po korytarzach biurowca itp aż 8h spadnie. Czasem dla odmiany coś zaprogramuję.

0

W teorii jest różnica między software developerem a software engineerem, w praktyce różnica ta jest tylko teoretyczna.

2
Marny Jamnik napisał(a):

... w praktyce różnica ta jest tylko teoretyczna.

title

1

Po prostu po angielsku słowo inżynier jest nadużywane. Kultura doliny krzemowej jest taka, że musi wszystko brzmieć cool i podbijać ego więc nie ma programistów tylko są "inżynierowie", nie ma osób samozatrudnionych, tylko są "konsultanci", nie ma firm tylko są "startupy" itp. itd.

Dlatego trzeba brać tego typu tytuły z przymrużeniem oka ;)

0

W teorii Software Engineer (zakładając, że to to samo co Inżynier Oprogramowania), nie musi wcale nic programować, bliżej mu do raczej architekta oprogramowania, np. projektujesz program w UMLu, spotykasz się z klientem, analizujesz jego wymagania wspomagając się tonami różnych diagramów, przypadków użycia itp., trochę podchodzi też zarządzanie projektem, bo możesz musieć zaplanować ile czasu potrwa programowanie, ile testy, ile wdrażanie, ile to będzie kosztowało itd.

Czyli "inżynierujesz", a nie "programujesz" - to tak jakbyś był np. inżynierem budownictwa - to nie oznacza, że sam cegły układasz.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0