Junior Front End Developer

0

**Junior Front End Developer
3,000 zł
Warszawa
**
Witam

Szukam stażu / pracy jako junior front end developer w Warszawie.

Z wykształcenia inżynier budowy. Spróbowałem swoich sił na budowie, ale ta praca nie należy do najprzyjemniejszych, więc od początku roku postanowiłem coś zmienić i zacząłem się uczyć. To po pracy, to w weekendy, ile miałem sił. Dalej niewiele potrafię, ale nie poddaję się. Jeśli czegoś nie wiem, to najzwyczajniej w świecie tego szukam, bo w internecie na 100% już ktoś przede mną zadał to same pytanie. W niedalekiej przyszłości chciałbym skupić się na nauce Reacta.
Oto skromny owoc mojej pracy, mam nadzieję że to nie za mało na pierwszy staż.
https://github.com/kwojtach

2

Wiesz, że to zwyczajowo pracownicy szukają pracy i wysyłają CV do firm, a nie w drugą stronę?

Poza tym 3k za staż to trochę dużo - jestem pewien, że jakaś firma Cię przyjmie za darmo, może nawet trochę zarobisz :-)

1

Dalej niewiele potrafię, ale nie poddaję się.

Potrafisz sobą zainteresować. xD

0

Jak na pierwszą pracę to wciąż mało, zważywszy jakie sa teraz wymagania na juniora we froncie. Musisz pisać do firm, wysyłać CV i chodzić na rozmowy, bo takich jak ty, co się chcą przekwalifikowac są tysiące. Ewentualnie szukaj zleceń na początek, jeśli już będziesz miał większą wiedzę.

0

Nawet fajnie, chociaż faktycznie bardzo mało, tam otwórz źródło strony strony w FF i zobacz, bo sporo rzeczy jest na czerwono, sporo kodu w komentarzach, ja bym jeszcze pokodził kilka miechów i dorzucił więcej prac, ale kto wie w Wa-wie duzo ogłoszeń to próbuj.

0

CV z takim takimi projektami dostajemy do firmy jakieś 200-300 tygodniowo. Twoje projekty są za słabe żeby dostać pracę.

0

Chcesz mieć prace jako programista? Odpowiedź jest prosta i brzmi: Bootcamp!

PS. Mnie ciekawi jak to jest, ze ludzie robia studia na kierunkach typu budownictwo czy prawo, ktore nie sa latwe, i dopiero po zderzeniu z praca w tym kierunku stwierdza ktos ze chce zostac programista. :-)

0

Raczej nikt Ci nie da 3k na stażu.

1

plusy za podział na modele i widoki. Niektórzy robiąc nawet w jakichś cool bibliotekach typu React, zachowują się jakby nie słyszeli nigdy o rozdzieleniu widoku od reszty i wkładają do widoków totalnie wszystko.

Jednak wydaje mi się, że interakcja z modelami wygląda jakoś dziwnie, biorąc pod uwagę nazewnictwo. Jest zwyczaj, że metody, które zaczynają się na get zwracają jakieś dane, a u tutaj jest coś takiego:

      await state.food.getFood();
      state.food.getFoodData();
      ....
      foodView.renderFood(state.food);

przy tak imperatywnym podejściu to bardziej przyjętą konwencją było fetchFood, fetchFoodData.

Ale i tak nie rozumiem po co to podwójne instruowanie obiektu - najpierw "pobierz jedzenie" a potem "pobierz dane jedzenia" - to raczej obiekt powinien sam wiedzieć co ma robić i kiedy pobierać dane (w ogóle śmiesznie, że niby na klasach to robisz, a i tak piszesz proceduralnie i używasz obiektów jak zwykłych struktur danych).

Czemu nie przerobić tego kodu, żeby dało się zrobić coś takiego?

      foodView.renderFood(await state.food.getFood());   

wtedy model sam będzie wiedział, że ma pobrać dane (chociaż i tak można się przyczepić do tego, że się nazywa get... a odpala skutki uboczne, ale to kwestia bardziej nazewnictwa).

https://github.com/kwojtach/nutritioner/blob/f2ca906ecd01ec3195053ad155291aa168493eb1/src/js/index.js

A w samych modelach natomiast używanie luzem axiosa to raczej niezbyt dobra praktyka. Czemu model ma być świadomy tego, w jaki sposób dane się transportują przez sieć i jaka biblioteka jest używana (że akurat axios)? Lepiej wydzielić warstwę do pobierania danych i niech modele się komunikują z tą warstwą.

0

To musi być tutorial. Koleżka na grupie "frontend pierwsza praca" zablokował możliwość dodawania komentarzy bo ludzie zaczęli węszyć. Await/async, podział na modele/widoki od razu w pierwszym projekcie juniora? No way.

0

ale to jak widać w każdym tutorialu można coś spieprzyć. Albo każdy tutorial może być spieprzony (piszę bez złośliwości, wyżej napisałem swoją konstruktywną krytykę).

0

Jeśli ktoś jest zainteresowany na podstawie jakiego tutorialu jest to prawdopodobnie zrobione to polecam przeglądnąć tutoriale Jonas'a Schmedtmann'a.

1
Nieposkromiony_kaczor napisał(a):

PS. Mnie ciekawi jak to jest, ze ludzie robia studia na kierunkach typu budownictwo czy prawo, ktore nie sa latwe, i dopiero po zderzeniu z praca w tym kierunku stwierdza ktos ze chce zostac programista. :-)

Mówisz masz:
Programista pracujący w korpo, z wykształcenia mgr inż. budownictwa.

  • Budownictwa nie możesz nauczyć się samemu, ani sprawdzić swoich umiejętności w domu, kierunek jest trudny i wymagający więc łączenie pracy i studiowania wychodzi nielicznym więc prawdziwe zderzenie z pracą jest dopiero po studiach; jakiekolwiek prace fizyczne nie oddają tego co robi kierownik budowy więc to też nie pomoże
  • Niedoinformowanie: w społeczeństwie panuje przekonanie, że jest to kierunek opłacalny i studenci też myślą w stylu ,,teraz jest ciężko, ale będzie lepiej gdy ... (wpisz jakikolwiek etap kariery)", jednak po dłuższym czasie okazuje się, że perspektywy są marne i zarobki słabe
  • Problem ze znalezieniem stażu, a co dopiero pracy
  • Olbrzymia odpowiedzialność, konieczność zdobycia uprawnień i płacenia składek
  • W biurze czas 10h / dzień to norma
  • Na budowach: dalekie dojazdy praca długo po godzinach (również w nocy), problemy z ludźmi (szefostwem, wykonawcami, okolicznymi mieszkańcami)
  • Brak szacunku do młodego pracownika od pracodawcy
  • Duża nadpodaż inżynierów budownictwa

Polecam wątek: https://polwro.pl/t,opinia-o-budownictwie-na-pwr-o-branzy-absolwent-radzi,24158

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1