Od czego zacząć komercyjne programowanie

0

Witam,

jaki język programowania uważacie za najlepszy do rozpoczęcia komercyjnego programowania
(nie mówię tu o jakichś start-upach ani wielkich wizjonerskich wizjach, lecz coś bardziej "normalnego"/"życiowego")?

Myślałem poważnie o Javie, ale pewny tego nie jestem.

Który z obecnych-popularnych języków ma stosunkowo najniższy próg wejścia/ najwyższe zarobki na start - później /
najlepsze prognozy na przyszłość itp?

Proszę o Wasze opinie dotyczące w zasadzie każdego "cywilizowanego :)" języka.

Pozdrawiam

0

Bootcamp++

0

Cobol. Pensje najwieksze, prog wejscia bardzo niski, czesto firmy wysylaja na kilkumiesieczne szkolenia nowych pracownikow. Praca w korposystema przy dojrzalych systemach, nie ma takiej presji i ryzyka jak przy startupach.

0

Ja polecam od siebie jeden z tych pięciu/sześciu języków, a są to mianowicie:

 1. Common Lisp
 2. Assembly x86
 3. PHP
 4. JS
 5. C/C++

Ad. 1. Programowalny język programowania, opiera się na listach można wiele w nim napisać. Posiada CLOS (obiektówkę). Dość dobrze koduje się w tym języku w IDE jakim jest Emacs.
Ad. 2. Można w nim napisać keylogger'a i wiele, wiele innych "rzeczy:".
Ad. 3. Do stworzenia jakiegoś forum, czy systemu online.
Ad. 4. Język do wykonywania efektów specjalnych w witrynie (animacje, itp.).
Ad. 5. Napisać w tych wydajnych językach niskiego/wysokiego poziomu można bardzo wiele, począwszy od gier do embedded, aż po sterowniki.

Z tej piątki/szóstki języków programowania radziłbym wybrać na początek tylko cztery i nich się uczyć. W razie potrzeby mógłbyś douczyć się kolejnych, chodź moim zdaniem cztery z nich byłyby już na tyle wystarczające, że nie musiałbyś uczyć się np. dwóch następnych. Takie jest moje zdanie.

Podsumowując, naucz się porządnie tylko czterech jezyków z tej listy, polecam pierwsze cztery. To byłoby na tyle ode mnie.

0
Neutral napisał(a):
 1. JS
  Ad. 4. Język do wykonywania efektów specjalnych w witrynie (animacje, itp.).

Których efektów uczyć się jako pierwszych? Jakie konkretne polecasz?

7

Prowadził ślepy kulawego 😀

1
MR napisał(a):
Neutral napisał(a):
 1. JS
  Ad. 4. Język do wykonywania efektów specjalnych w witrynie (animacje, itp.).

Których efektów uczyć się jako pierwszych? Jakie konkretne polecasz?

Mnie najbardziej podoba się efekt zeżarcia 5 giga RAMU po 10 sekundach działania. Ja bym tak nie umiał zrobić bez walnięcia jakiejś oczywistej głupoty, może dlatego że nie znam JS.

0

Cześć!
Pytanie czemu od razy myślisz o komercyjnym programowaniu ;) Wiadomo, że można w tej branży fajną kasę zgarniać, ale to nie powinno być główną motywacją do nauki programowania. Dobrze sprawdziłeś rynek, bo Java faktycznie jest na nim najbardziej popularna, jeśli chodzi o backend, bo jeśli chodzi o frontend to na tym poletku uczysz się w zasadzie jednego języka - Javascriptu, ale dokładasz do niego któryś z frameworków... które w zasadzie z czystym JSem nie mają nic wspólnego.
Jeżeli myślisz, by wkręcić się do jakiegoś korpo jako junior Javy, ucz się Javy czyli Java 10 (ale wiedz, że trafisz na 1.7 i 1.6 jak będzie legacy), Hybernate, Spring / Spring Boot, Maven / Gradle i oczywiście Git. Powodzenia, ale nie oczekuj, że po X miesiącach nauki będzie X tysięcy na koncie :)

1

Który z obecnych-popularnych języków ma stosunkowo najniższy próg wejścia/ najwyższe zarobki na start - później /
najlepsze prognozy na przyszłość itp?

Z takim podejściem to sobie odpuść

1

@Neutral: widze, ze troche kolege na skroty probujesz prowadzic - nauczyc sie 4 jezykow i od razu do pracy. Bardzo, w moje ocenie, ryzykowne podejscie. To juz na bootcampie tygodniowym lepiej przygotowuje sie uczestnikow.

Po pierwsze nie da sie dobrze zrozumiec zadnego jezyka programowania bez odpowiedniego backgroundu. Za takowy uwazam posiadanie przynajmniej doktoratu z informatyki, ewentualnie matematyki czy fizyki badz astronomii.
Jednak problemem staje sie to, ze taki nieobrobiony wczesniej umysl cos z tego doktoratu niewiele wyniesie. Potrzeba juz na wstepie wyzszej swiadomosci. Aby nabyc wlasciwa zaprawe polecalbym pierw ukonczenie studiow na wydziale filozofii. Tu jednak rodzi sie kolejny problem, gdyz wspolczesne tlumaczenia greckich pism sa po prostu na tragicznym poziomie. A wiadomo, ze filozofia to Platon, reszta to przypisy.
Juz wiesz od czego zaczac: ucz sie starozytnej greki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0