List Motywacyjny

0

Cześć. Zastanawiam się czy w IT obchodzą kogoś listy motywacyjne. Przeglądam oferty i znaczna większość nie wspomina nawet o nich. Czy to dlatego, że wysyłanie listu jest oczywiste czy dlatego że jest zbędne?

0

Często to co napiszesz w mailu wysyłając swoje cv jest traktowane jako coś w stylu listu motywacyjnego/zachęcenia do siebie, bez zbędnego lania wody. Poza tym, taki list z reguły niewiele wnosi poza bajkopisarstwem. Zapewne zdarzają się momenty gdy opłaca się to bardziej mieć niż nie mieć, aczkolwiek wątpię aby ogółem miało to jakieś większe znaczenie.

0

Zależy. Jeżeli po prostu szukasz jakiejkolwiek roboty, to myślę, że nie ma sensu. Jeżeli szukasz pracy w jakiejś konkretnej firmie, to wtedy pewnie warto, bo są jednak konkretne powody, dla których chcesz do tej firmy.

0

To zależy gdzie aplikujesz. Z moich doświadczeń np. ESA, CERN, EUMETSAT czy NATO wymagają i co więcej nawet je ktoś czyta ;]

0

Raczej nikogo nie obchodzą. Jak ktoś pisze już list, to najpierw szuka informacji jak go napisać. A wszystkie schematy są podobne i wychodzą z tego podobne listy. Jeżeli każdy kandydat na papierze jest ambitny, zmotywowany, szukający wyzwań, a potem na rozmowie wychodzi szydło z worka to po kilku takich przejażdżkach HRki wiedzą już list motywacyjny służy do olania ;).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1