Jaki język

0

Witajcie, chciałbym zająć się w przyszłości pracą programisty. W tym momencie zastanawiam się jaki język programowania wybrać. Czy możecie mi podpowiedzieć. Żeby sprecyzować, interesuję się motoryzacją, najbardziej elektroniką samochodową. Zastanawiam się czy istnieją firm które piszą oprogramowanie do samochodów. Czy możecie mi polecić jakiś język? Czy C++ jest najbardziej wskazany? Dodam, że praca najlepiej w okolicach Warszawy.

0

Domyślam się, że wiele osób poruszało już ten temat. Dla tego pytam konkretnie pod kątem oprogramowania w pojazdach. I czy są w ogóle w okolicach Warszawy lub w samej Warszawie takie firmy?

0

Od czego byś nie zaczął podstawy programowania będą podobne w wielu językach. Z tego co wiem, jakaś nawigacja do samochodu, czy coś takiego często jest pisane własne w c++.

0
Chris1325 napisał(a):

Domyślam się, że wiele osób poruszało już ten temat. Dlatego pytam konkretnie pod kątem oprogramowania w pojazdach. I czy są w ogóle w okolicach Warszawy lub w samej Warszawie takie firmy?

0

Ok, nawigacja to jedno. Ale kwestie komunikacji między sterownikami czy modułami sterującymi? Pisanie oprogramowania do sterowników np silnika. Są w ogóle w Polsce firmy zajmujące się czymś tego typu? Czy Jest to zarezerwowane raczej dla programistów np z zachodu? (kwestia z jakiego kraju wywodzi się konkretna marka) Ktoś się orientuje w tm temacie?

0

Jeśli sterowniki to ucz się C.

0

Z tego co słyszałem w Krakowie Delphi pisze różne oprogramowanie dla samochodów w C/C++. W Warszawie chyba też mają siedzibę..

0

Jak sie uprzesz to w Wawie mozesz trafic chyba na wiekszosc producentow samochodow, a wlasciwie to na ich podwykonawcow. Jakies him'y, nawigacje (garmin, tomtom), jakies zarzadzanie flota (komputery do samochodow), czujniki (np. tps), radia (czy tam cale multimedia).

0
nut napisał(a):

Z tego co słyszałem w Krakowie Delphi pisze różne oprogramowanie dla samochodów w C/C++. W Warszawie chyba też mają siedzibę..

Teraz ma to nazwe Aptiv - https://aptivkrakow.pl/

0

Swoją drogą kiedyś Ericpol miał dział, w którym pisało rzeczy dla automotive. Niestety nie wiem jak to wygląda teraz, kiedy przejął ich Ericsson.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1