Nie ma pracy dla Juniora !

1

Jestem po studiach Iżynieri Programowania w Rzeszowie. Pracę inżynierską napisałem z Sieci Semantycznych. W tym się też specjalizuję Znam bardzo dobrze OWL, ODL, SPARQL, MYSQL, PHP, HTML, CSS. Interesuję się również sztuczną inteligencją, maszynami wnioskującym. Mam ukończone projekty: Kompilator z Pythona do C napisany w PHP oraz CMS PHP. Pomimo tego nie mogę znaleźć pracy. Jeden z Dyrektorów w Krakowie na rozmowie kwalifikacyjnej wyśmiał mnie mówiąc, że ten kod do niczego się nie nadaję. Miałem ofertę w Wrocławiu ale za śmieszne pieniądze, bo według pracodawcy musiałbym się nauczyć WordPressa i Angulara. Wszystkie pieniądze wpakowałem w studia i mam pracować za minimalną krajową?. Co ja mam teraz zrobić. Proszę was o poradę

14

Idź na Bootcamp. Po Bootcampie masz gwarantowaną świetnie płatną pracę.

5

Spóźniłeś się o 5 lat, podbnie jak pismaki które plotą o 15k w IT, teraz rynek jest już nasycony. Praca jest tylko dla programsitów z kilkoma latami doświadczenia którzy będa klepać za 50% zachodniej stawki w outsourcingu. Ewentualnie specjalistów od Big data, AI, machine learning z doktoratami których brakuje na zachodzie. Proponuję zainteresować się pracą fizyczną, podobno pracodawcom brakuje na stanowska za 2-3k brutto.

11

Specjalizować to się możesz jak popracujesz w czymś ładnych parę lat. A Twoją znajomość wymienionych technologii podsumował pan dyrektor. Także więcej pokory, więcej praktyki a mniej narzekania. Powodzenia.

0

Rozumiem, pewnie dużo się jeszcze muszę nauczyć, ale bez przesady stawki jak magazynie Biedronki, przecie to jest śmieszne.

1

Przecież w biedrze dostają 3k + premie i to jest normalna pensja juniora bez doświadczenia w dużym mieście. Typie ty z wykopu przyszedłeś czy co ?

1

#Junior5k

2

Moze masz za duze wymagania? Ja teraz bedac na pierwszym roku studiow znalazlem prace po 2 tygodniach od zaczecia szukania.

9

Zdziwiłbyś się, ile ludzi zaczynało poniżej stawki minimalnej (stawka minimalna godzinowa na UZ jest od niedawna, JanuszSofty dawały nie raz 8-10 zł na godzinę studentom).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0