Gdzie szukacie pracy w branży IT?

0

Cześć,

gdzie szukacie pracy? Ja zawsze szukałem w pracuj.pl ale zaczął mnie irytować ten portal i milion powiadomień od nich. Na OLX często jest tak, że nikt nie odpowiada, a na Gumtree mnóstwo chłamu. Widziałem, że sporo osób poleca ostatnio http://www.nofluffjobs.com/, ktoś korzystał? Jakie wrażenia?

1

najlepiej przy piwku spotkać się ze znajomymi na jakiejś konferencji i popytać o znajomości wśród rekruterów, czy gdzieś rusza nowy projekt, plotki, ploteczki, fakty, przewidywania, praca z polecenia, a jeszcze lepiej gdy znajomymi są kierownicy działów IT

1

Na samej górze strony masz dział Praca, ja znalazłem tam kilkukrotnie.

0
Haskell napisał(a):

Na samej górze strony masz dział Praca, ja znalazłem tam kilkukrotnie.

Rekruterom w Łodzi chyba jeszcze tej strony nie pokazali
Praca

0
Czarny Jelen napisał(a):

Rekruterom w Łodzi chyba jeszcze tej strony nie pokazali
Praca

Rekruterom z Łodzi zapewne przeszkadza fakt, że wiele ofert tutaj posiada widełki i ich oferta bez widełek wyglądałaby marnie...

0

Oferty pracy na forum oczywiście przeglądam, ale nie zamykam się też na inne portale / fora. Byłem ciekawy gdzie szukają inni, może jakieś nowe miejsce.

Pracy po znajomości staram się unikać, bo różnie z tym wychodzi :/

1

Nie wiem czy wolisz sam szukać, czy żeby praca Ciebie szukała i np. korzystasz z portali typu LinkedIn, GoldenLine.

0

Od czasu pierwszej pracy w IT tylko raz zdarzyło mi się aktywnie szukać i wysłać CV. Po pierwszych 2 latach to albo rekruterzy albo z polecenia. :-)

0

Ja w sumie ostatnio korzystałem z linkedin, więcej nie zamierzam. Albo porządne portale typu /nofluffjobs.com albo networking typu pytanie sie kolegów gdzie pracowali, co tam robili i jak to wyglądało :)

0

Tylko nofluffjobs, glassdor i justjoin.it. Na linkedin kiedyś było OK, teraz zwykle albo piszą z Niemiec/Irlandii żeby się tam przeprowadzić, albo 10 osób z różnych firm przesyła tą samą ofertę do Grand Parade lub HSBC.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1