Praktyki Poznań.

0

Jestem studentem Informatyki drugiego roku na Politechnice Poznańskiej, rozglądam się za jakimiś praktykami. Czy są tu osoby które mogą mi polecić jakieś miejsca w które warto udać się w Poznaniu w poszukiwaniu praktyk które pozwolą mi się czegoś nauczyć a nie tylko dostać zaświadczenie o ich uzyskaniu?

0

Jak napiszesz co cię interesuje to zapewne będzie łatwiej Ci doradzić ;)

0

Coś związanego z programowaniem, pisałem trochę w C++, C# ale nie jest to doświadczenie komercyjne tylko jakieś swoje małe programy (powiedzmy doświadczenie akademickie). Ostatnio zainteresowałem się tematem bezpieczeństwa (bardzo interesuje mnie ten temat i chciałbym się w nim rozwijać) ale mam zerową wiedzę w tym kierunku i nie wierzę że znalazłbym praktyki związane z tym zagadnieniem. Jeśli znalazłoby się miejsce na praktyki to ja chętnie przygotuję się do nich. Mam na myśli że wcześniej jeszcze przed praktykami dostałbym jakąś listę technologii, zagadnień z którymi się zapoznać, nie brakuje mi pracowitości tylko kogoś kto sensownie podsuwał by mi zagadnienia do nauki.

2

takich jak ty sa tysiace, a jesli nie zaczniesz samodzielnie sie tym uczyc to nigdy z tlumu nie wyjdziesz

gdyby pracodawcy dawali wszystkim praktyki i staze, a do tego jeszcze uczyli i placili to w polsce by nie bylo bezrobocia, a co drugi bylby programista

0

Nie napisałem że się nie uczę, poza tym nie oczekuję nic więcej poza listę rzeczy które poznać jeśli chodzi o naukę, po porostu obecnie jest tyle wszystkiego że nie mogę zdecydować się co wybrać.

0

Teraz żeby dostać się na praktyki/staż trzeba już coś potrafić. Nie biorą zielonych. Np. w allegro wymagania na staż to znajomość Javy i podstawy springa. Podczas rekrutacji musisz napisać prostą aplikację RESTową.

0

Znam jakieś podstawy C++, C# (trochę wpf, winforms), coś tam próbowałem pisać w pythonie ale nie zrobiłem jakiegoś sensownego programu. Za java nie przepadam, nie przypadła mi do gustu.

1

7-8 marca na politechnice będą targi pracy, warto zdobyć książeczkę z firmami które się wystawiają. Potem popisz do firm które szukają ludzi w technologiach które znasz

1

Napisz do firmy impaQ z tego co wiem, mają swoją siedzibę niedaleko Polibudy w Poznaniu i pracują w technologiach Java/C# .NET, teraz też chyba można dostać się na staż letni do Intela zgłoszenia do 18 marca chyba.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0