Dorabianie na boku

0

Cześć,

Mam już te kilka lat (> 5 lat) stażu pracy w Javie i mam relatywnie ciekawe projekty w firmie, chciałbym jednak od czasu do czasu dorobić sobie na innym projekcie poza firmą.

Cel: rozwinąć się, spróbować innych technologii, zmierzyć się z innymi problemami no i zarobić trochę pieniędzy.

Wiem, że mogę udzielać się w projektach opensourceowych, aczkolwiek nie ukrywam, że byłaby kusząca gdzieś ta kwestia finansowa. Z relacji znajomych, część z nich pracowała dla poprzednich pracodawców - o ile pracodawca miał relatywnie małą firmę - druga część nie dorabia z racji:

  • braku kontaktów,
  • kontaktów w korporacjach (które to raczej nie lubią zatrudniać ludzi jeżeli nie są zatrudnieni na pełny etat u nich).

Czy macie jakieś propozycje, wskazówki w jaki sposób można odnaleźć takie projekty? Czy jedyną opcją będzie przeszukiwanie w forów ze zleceniami? Czy można odnaleźć firmę współpracującą na dłuższą metę?

2

Także dołączę do pytania poprzednika. Gdzie obecnie poszukujecie zleceń programistycznych? Nie chodzi mi o "wielkie" rzeczy, które wiązały by się z długimi umowami a o typowe szybkie zlecenia. Mam czasem trochę wolnego czasu, który mógłbym przeznaczyć na dodatkowe zajęcie zarobkowe nie wiążące się z etatem. Zdaję sobie sprawę z tego, że najlepsze jest polecenie przez znajomego lub przez klienta ale nie zawsze jest to możliwe.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0