Przebranżowienie - co naściemniać w CV

0

Kilka miesięcy temu postanowiłem, że zmienię branżę i mam kilka pytań odnośnie informacji, które chciałbym zamieścić w CV.
Kończę pisać aplikację, stack: Spring, Hibernate/Jpa, Spring Security z oauth2 na froncie angular5. Jestem samoukiem, mam 26lat jbc.

  • Czy w CV zamieścić informacje na temat projektu inżynierskiego, robiłem centralkę inteligentnego domu na arduino. Nie jest to powiązanie z webem ale może poszerzyć moje portfolio. Sądzicie, że rekruter pozytywnie oceni taki projekt czy nie zrobi to różnicy?
  • Do niedawna pracowałem jako automatyk. Jeszcze w trakcie robienia inżynierki zacząłem staż, następnie od razu dostałem pracę. Na początku kariery podjąłem decyzję aby zrobić jak najszybciej magistra. Brałem pod uwagę to, że im będę starszy tym mniej mi się będzie chciało. No i wszystko poszło według pierwotnego planu, tylko plan zmienił się w trakcie. Magisterkę zrobiłem z automatyki i robotyki, czy jest sens zamieszczać taką informację w CV? Co pomyśli rekruter IT o gościu który skończył taki kierunek na II stopniu? Na plus przemawia to, że prace magisterską robiłem o algorytmach rozpoznawania kształtów - opis teoretyczny algorytmów, przeprowadzenie badań ,wykonanie wielokryterialnej analizy - czy efekty mogą być także podobne jak przewiduje w punkcie wyżej.
  • Mieszkam w miasteczku pod Wrocławiem, planuje się przeprowadzić. Jednak obawiam się, że wpisanie mojej miejscowości w CV spowoduje zmniejszenie szans na zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną. Rekruter zawsze może zatrudnić studenta mieszkającego na miejscu. Ogólnie planuje się przeprowadzić wraz z żoną (ona pracuje we Wrocku) do Wrocławia. Wpisać coś w stylu Kąty Wrocławskie/Wrocław lub Kąty Wrocławskie/ relokacja Wrocław?
  • Czy w CV wpisać doświadczenie? Raczej przemawiałoby to na plus, o ile na początku zajmowałem się utrzymaniem ruchu i rozwiązywaniem wielu problemów z efektywnością. To następnie awansowałem i zajmowałem się prowadzeniem projektów, programowaniem nowych maszyn, modernizacjami linii itp. Wiem, że PLC to całkowicie inna bajka. Sądzicie, że warto zamieścić takie techniczne doświadczenie?

Bardzo proszę o podzielenie się waszym zdaniem na chociaż któryś z powyższych punktów.

PS Taka mała notka na temat motywacji ode mnie dla osób które chcą nauczyć się programować. Motywacja to nie jest magiczny pył, który spada na ludzi i powoduje, że zaczynają czuć się świetnie i stają się produktywni. Motywacja przychodzi dopiero w trakcie ciężkiej pracy a nie na odwrót. Jedyną drogą wg mnie na zmianę branży to kodzenie i samodyscyplina... Czyli większości się nie uda.

1
  1. Tak takie rzeczy robinie na mikorpockach, C itd. To plus.
  2. Pełno ludzi w IT jest po AiR
  3. To nie automatyka że masz mieszkać we wro 24h pod telefonem. Przecież normalnie ludzie pracują we wrocku jak są z poza wro, dojeżdżają samochodni.
  4. Możesz coś napisać o tym że zajmowałeś się projektowaniem i oprogramowywaniem nowych maszyn/modernizowaniem w przemysłowych językach programowania.

Pamiętaj o jednym teraz ciężko bo pełno chętnych na juniora, ale masz tam jakiś program jak napisałeś wyżej to już plus. Jak nie to możesz zawsze próbować do korpo w c++ na juniora.

1
  1. Jeżeli masz wpisać techniczne doświadczenie, które nie polega np: na manualnym klikaniu czy podłączaniu drukarek, ale wymagało zdobycia nietrywialnej wiedzy technicznej lub nie wpisać nic to nad czym się tu zastanawiać?
  2. Nie wpisywać studiów i to technicznych? - można by się zastanawiać nad wpisaniem filozofii, ale jeśli nie pracujesz od końca szkoły średniej to nawet wtedy należałoby zapełnić jakoś zapełnić lukę i jeśli nie ma sensownego pomysłu to i tak nawet takie wykształcenie należałoby wpisać.
  3. Kombinowanie z miejscem zamieszkania nie ma sensu. Jeśli mieszkasz mniej niż 50km od potencjalnego pracodawcy to dojazdy to nie problem, jak więcej zawsze możesz umieścić informację w CV - "bezproblemowa relokacja do miasta X", gdzie X to miejsce Twojej potencjalnej pracy.
1

Uważam, że nie należy pomijać jakiegokolwiek technicznego doświadczenia. Może się przydać podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Możesz się wydać bardziej interesującą osobą, kiedy będziesz w stanie odpowiedzieć na jakieś luźne pytanie zaciekawionemu rekruterowi - inżynierowi.
Jednocześnie dodając coś do CV upewnij się, że możesz o tym powiedzieć dwa lub trzy słowa.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1