Dlaczego pracujecie?

0

Dlaczego pracujecie? Czy nie szkoda wam życia na pracę + kucowanie po godzinach? Czy nie lepiej pracować na pół etatu lub brać zlecenia okazjonalnie, a resztę czasu przeznaczyć na prawdziwe życie? Czas ucieka, mijają najlepsze lata życia. Czy naprawdę kariera jest dla Was tak ważna?

4

tak.

0

Robotnicy pracują, aby własnymi rękami wybudować IV Rzeszę Rosyjską. A jeśli towarzyszowi się to nie podoba, to zapewniam, że znajdzie się dla towarzysza bilet na pociąg na syberię.
~Józef Hitler

0

No tak... korpo świat musi się kręcić/

2

Panie Elonie Musku, po co Pan buduje te rakiety, po co planuje Pan podbój kosmosu, lepiej iść do korpo 8 godzin i z dyńki. I można żyć. Czas ucieka, a Panu mijają najlepsze lata życia.

1

Panie Elonie Musku, po co Pan buduje te rakiety, po co planuje Pan podbój kosmosu, lepiej iść do korpo 8 godzin i z dyńki. I można żyć. Czas ucieka, a Panu mijają najlepsze lata życia.

on nie marnuje czasu, mowa właśnie o korpo-ludkach i klepaczach w Januszsoft, ludziach-trybikach

0

fifa2001: +1

1

4/5 jest bardzo atrakcyjne według mnie :p

0

Oczywiście, że jest to sprzedawanie swojego życia za $. Ja zdaję sobie z tego sprawę. Jestem aktywny zawodowo od 2001 roku, mam ponad 40 lat, ile pożyję? 20-30 lat? Na tych konserwantach w żywności, zatrutym powietrzu itd. będzie to nie lada wyczyn. Siedząc w IDE czas mija "szybciej".

0

Dlatego kontrakty maja duży sens. Bo robisz za 2krotnie wyższe stawki czyli mozesz zarobić w 6miesiecy tyle co na etacie w 12 miesiecy. Jak latasz zagranice to kontrakt 6miechow to koszt 6miechow najmu (ok. 6-8tys euro) a etat to najem (12-16keuro) czyli faktycznie więcej ci zostaje i mniej tyrasz na kontrakcie. Dodatkowo 6miechow to tylko 182 dni czyli masz tax residence w PRL'u = 19% PIT + 3Keuro zus,a 12 miesiecy etat to tax residence zagraniczny najczęsciej 50% tax i zus ( bo tam zawsze razem jest ok 50%) - Chyba, że kontrakt Swiss ale wtedy to wygrana w totku :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0