Praktyki/staż a umowa o pracę

0

Cześć,

Powiedzmy, że zatrudniam się w firmie X na 3-miesięczny okres próbny (staż), a po nim dostaję umowę już o pracę. Jednak zarobki mnie nie satysfakcjonują i nie przyjmuję oferty. Potem szukam w firmie Y (powiedzmy, że wymagają podobnych rzeczy/podobne stanowisko itp.). Czy w tej nowej firmie Y znowu muszę jeszcze raz przechodzić staż i pracować za grosze (i przejmować się czy mnie przyjmą na stałe)? Czy po prostu zaczynam od zwykłej umowy o pracę, jak to jest? W papierach się to liczy - ten okres próbny?

1

Nie jest to regulowane przez przepisy prawa pracy:) Podobnie nie istnieje z tego co sie orientuje zaden pakt ani niepisany kodeks miedzy firmami, co robic w takich sytuacjach;) Takze co bedzie - zalezy od tego co juz umiesz, jak sie sprzedaz i na koncu - jak dobrze negocjujesz. Tak przy okazji to odchodzenie po 3 miesiacach, gdy jest to Twoja pierwsza praca w branzy, moze rzucac cien podejrzenia, ze to nie Ty byles strona niezadowolona ze wspolpracy.

2

Są ludzie, którzy nigdy na stażu nie byli a są tacy, którzy mieli ich kilka. Ba, nawet są tacy którzy z doświadczeniem poszli na staż bo była okazja jechać do jakiegoś Googla. To zależy czy aplikujesz na staż czy na juniora.

1

Jak już kolega napisał:
Jak firma Y to oferta stażu - to tak będzie. Jak to stanowisko juniora, to nie będzie stażu, ale może być okres prób(n)y i mniejsza kasa podczas niego.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1