Nie jestem dopuszczany do nowych technologii

0

Aktualnie zajmuję się rozbudowywaniem aplikacji webowych starego typu, tworzących cały HTML na serwerze bez JavaScriptu lub z minimalną jego ilością, odświeżających całość po każdym kliknięciu, używając przede wszystkim starych frameworków takich jak Zend 1 i CodeIgniter.

Chciałbym zacząć tworzyć nowoczesne single-page applications - używając Reacta, Angulara i podobnych technologii. Aktualny pracodawca nie przydziela mi nic z tym związanego, bo uznaje że moją specjalizacją są te stare technologie i stary styl programowania webowego, że zajmowanie mojego czasu nowymi technologiami byłoby dla niego nieopłacalne.

W jaki sposób mogę przekonać pracodawcę, aktualnego lub jakiegokolwiek nowego, że poradzę sobie z nowszymi technologiami opartymi na JS i że byłyby one lepsze niż te z końcówki poprzedniej dekady w których mam największe doświadczenie (kilkadziesiąt komercyjnych projektów z renderowaniem server-side, a w nowoczesnych technologiach ani jednego poza prostymi w ramach nauki)?

4

Znajdź nową pracę, gdzie się wykorzystuje technologie, które się tobie podobają?
Obecnego pewnie trudno byłoby przekonać, bo ma coś co działa i przynosi mu pieniądze, więc po co miałby zmieniać i ryzykować utratę źródełka dochodów ;)

2
  1. dokształć się sam. Zrób prywatny projekt oparty na najświeższych technologiach.
  2. Poszukaj nowej pracy, jak będziesz miał problem ze znalezieniem takiej, w której nowe, interesujące Cię technologie są wykorzystywane to przed krokiem 3. znajdź przynajmniej jakiekolwiek sensowne zaczepienie.
  3. Postaw pracodawcy ultimatum - "nie mogę tu dalej pracować nie rozwijając się, ta praca zaczyna mi szkodzić w kontekście dalszej kariery. Albo znajdziemy jakiś kompromis, albo... (i tu przygotowany papierek z wypowiedzeniem)" Nie zapomnij dodać, że się trochę sam dokształciłeś więc na pewno nie będziesz tworzył projektów w nowych technologiach z całkowicie zerową wiedzą.
0

Zrób jakiegoś małego poc-a w nowej technologii i zaprezentuj pracodawcy.

0

Zlej Janusz soft czy outsourcing korporacje i zmien prace. Najlepiej remote dla zagranicznej firmy, to prawdopodobnie bedzie jakis vc funded startup (bo ci są elastyczni aby zatrudnic zdalnie) - to bedziesz miał najnowszy soft i lepszą kase.

0
Skromny Samiec napisał(a):

W jaki sposób mogę przekonać pracodawcę, aktualnego lub jakiegokolwiek nowego

Słowo NOWEGO kończy dzieło. ;)

0

Zlej Janusz soft czy outsourcing korporacje i zmien prace. Najlepiej remote dla zagranicznej firmy, to prawdopodobnie bedzie jakis vc funded startup (bo ci są elastyczni aby zatrudnic zdalnie) - to bedziesz miał najnowszy soft i lepszą kase.

Typowy Miras z wykopu się odezwał. Przecież to logiczne, że większość pracodawców robi to dla kasy. Gość jest ekspertem, więc logiczne, że szef nie chce nic zmieniać skoro na tym zarabia, a od JS itp są inni w firmie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0