Rynek pracy zdalnej/freelance

0

Hej,

Pracuje na etacie a czasami biorę dorywczo jakieś zlecenia, pracę przy projektach. Zauważyłem, że ten rynek jest strasznie popsuty przez wielu Januszy, którzy chcą wszystko za grosze i najlepiej na wczoraj bez dokładnych uzgodnień. Widziałem też, że temat się powtarzał... ale chciałem zapytać osób, które mają w tym temacie doświadczenie? Chciałem w przyszłości chociaż częściowo pracować zdalnie, ale mam obawy. W moim przypadku mowa o technologii PHP, JS.

0
Pijany kot napisał(a):

Widziałem też, że temat się powtarzał... ale chciałem zapytać osób, które mają w tym temacie doświadczenie?

Prawdopodobnie chciałeś.
Miło byłoby gdybyś jednak sformułował właściwe pytanie.

Oczekujesz potwierdzenia, że Twoje obserwacje są słuszne?

1

Niski próg wejścia, niskie wymagania co do finalnej pracy, szybkie i szablonowe tematy, napływ nowicjuszy którzy po szybkim szkoleniu są już w stanie wykonać większość zadań, możliwość pracy z domu bez ponoszenia kosztów biura i dojazdów...

Ten rynek freelance&webdevelopment-front-end jest zaorany ale i tak będzie jeszcze gorzej.

Już nawet Młode Mamy Testują albo Kobiety Do Kodu zatrudnione jako testerki manualne mają lepsze perspektywy zarobkowe i stabilności pracy.

0

hmn, niski próg wejścia to jest dla stron januszowych sezonowego kładzenia kafelek, czy sprzedawania zniczy, jednak sporo firm szuka minimalnej jakości i wydajności to nie jest wcale tanio, zresztą nawet ostatnio podziwialiśmy stronkę bez rwd 20MB, więc jak widać wszystko można spier..lić, sam nieraz dorabiam (nawet na wordpressie) to kwoty 2-3k za stronę nie są zaskoczeniem za lekki custom

0

Ja chce pracować zdalnie w Ruby i Pythonie, zacząłem też z Node, ale pisanie jeszcze w JavaScript po stronie serwera to już porażka.

0

Dla kogoś mniej doświadczonego, jest w ogóle możliwe wyżyć robiąc stronki ReactJS+NodeJS? Cy w ogóle klienci zwracają na to uwagę, że strona nie stoi na wordpressie?

0
czysteskarpety napisał(a):

sam nieraz dorabiam (nawet na wordpressie) to kwoty 2-3k za stronę nie są zaskoczeniem za lekki custom

Po tym wpisie od jutra 300 osób zaczyna intensywną naukę i szybką karierę z PROGRAMOWANIA :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0