Po jakim czasie można zmienić firmę?

0

Po jakim okresie pracy u danego pracownika, możemy odejść bez przypisywania do siebie łatki "skoczka"? Pracuję nieco ponad rok w jednej firmie. Absolutnie nie jest mi tam źle, ale dostałem nieporównywalnie wyższą ofertę z innej i zastanawiam się czy potencjalne odejście w tym momencie może się kiedyś odbić na mnie negatywnie? Co ile według was zmiana pracy w IT jest powszechnie akceptowalna? W poprzedniej pracy pracowałem tylko 6 miesięcy, wcześniej ponad 2 lata i w pierwszej 1 rok.

0

Tak czy siak historia Twojego zatrudnienia wydaje się stabilna. Obecne 12 miesięcy - to czas o wiele dłuższy niż standardowe(chyba i maksymalne) 3 miechy okresu próbnego.

0

Nie myślicie, że mogę zostać odrzucony w jakiejś rekrutacji w przyszłości, bo skoro nigdzie nie pracowałem dłużej niż 2.5 roku, to pewnie w nowej firmie też nie zabawię długo?

0

No to popracuj w tej nowej 2,5 roku :) a tak na serio to chyba w końcu trafisz do jakiejś firmy, gdzie będzie Ci dobrze i wyrobisz "normę" :D W nowej firmie - możesz też stwierdzić przy rekrutacji, że to już ten czas gdzie szukasz w końcu stabilnej roboty.

0

Ja przez jakieś 10 lat nigdzie nie pracowałem dłużej niż rok i 10 miesięcy, nie zauważyłem żeby to było dla kogokolwiek problemem.

1

Firmę zmienić najwcześniej można po okresie wypowiedzenia, najpóżniej zaś okres wypowiedzenia przed śmiercią minus czas reakcji móżgu na bodźce zewnętrzne.

0
somekind napisał(a):

Ja przez jakieś 10 lat nigdzie nie pracowałem dłużej niż rok i 10 miesięcy, nie zauważyłem żeby to było dla kogokolwiek problemem.

@somekind A jaki był Twój minimalny okres pracy w jednej firmie? I z jakich powodów odchodziłeś?

0

Minimum to jakieś 2 miesiące. Odszedłem, bo w jednym pomieszczeniu przebywałem z kilkunastoma handlowcami, którzy bez przerwy prowadzili rozmowy telefoniczne i nie mogłem się skupić. Do tego dostałem komputer, który nadawał się edycji dokumentów w Wordzie, bo otwarcie IDE w nim trwało jakieś 2-3 minuty. Tak poza tym kodu w projekcie było bardzo dużo, ale jakości miało.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1