Umowa o dzieło vs umowa o pracę

0

Witam. Mam możliwość wyboru rodzaju umowy, między: o dzieło w wysokości kosztów pracodawcy lub umowa o pracę. Dotąd byłem na UOP, ale im więcej się zarabia tym coraz więcej się traci. Przykładowo jeśli zarabiałbym na UOP 6000 zł netto to wygląda to pracodawca płaci na mnie 10 270,74. Więc gdybym przeszedł na dzieło wtedy dostałbym tą kwotę, co przy 50% KUP daje do ręki 9 346,74. Więc zysk jest widoczny. Wiadomo należy od tego odliczyć ubezpieczenie zdrowotne w wysokości 400 zł i zaznaczyć fakt, że nie są odkładane składki na emeryturę i nie ma chorobowego. Jest jeszcze opcja b2b, ale osobiście nie jestem chyba jeszcze na nią gotowy. Wiem, że nie należy kierować się innymi, ale jestem ciekaw jak to wygląda u was. Czy mieliście taką możliwość? Skorzystaliście z niej? Jeśli tak to dlaczego.

0

Wiadomo należy od tego odliczyć ubezpieczenie zdrowotne w wysokości 400 zł i zaznaczyć fakt, że nie są odkładane składki na emeryturę i nie ma chorobowego.

Jak ubezpieczasz się dobrowolnie to patrz na to jak na ~40zł, ponieważ później dużą część tej składki możesz odliczyć od podatku.

Przy przejściu na UoD pamiętaj, że:

  • to umowa cywilna więc jak coś skopiesz to odpowiadasz całym majątkiem
  • no i w sądzie jesteś na straconej pozycji (względem UoP)
0

A co można skopać przy programowaniu jeszcze w takim stopniu, żeby byli to w stanie udowodnić?

2

Zawsze możesz zrobić dropa na bazie produkcyjnej jednocześnie usuwając backupy

0
noindyfikator napisał(a):

Zawsze możesz zrobić dropa na bazie produkcyjnej jednocześnie usuwając backupy

To trzeba chcieć zrobić.. bez znaczenia na jakiej umowie jest, dostał by w sądzie po dupie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0