Zmiana pracodawcy na klienta

0

Cześć.
Pracuję w polskiej firmie która oddelegowała mnie bezpośrednio do pracy dla europejskiego klienta (taki powiedzmy outsourcing).
Pracodawca średnio docenia a pensja mogłaby być lepsza ale nie jest. Klient natomiast docenia i oferuje lepsze warunki jeśli przejdę bezpośrednio do niego.

  1. Pytanie więc czy jeśli zrobię taki ruch, to czy aktualny pracodawca może mi coś zarzucić i chcieć wyciągać konsekwencje? Wszak do dzięki niemu poznałem owego klienta.
  2. Czy ma ktoś założoną firmę w Polsce i pracuje B2B dla klienta z UE wystawiając mu co miesiąc faktury?

Pozdrawiam

0

Jeśli jesteś na UoP to ten klient musiałby za Ciebie zapłacić pracodawcy, w takiej sytuacji na 99% istnieje zakaz w umowie między nimi.

0

U aktualnego pracodawcy pracuję na UoP ale do klienta wolałbym przejść na B2B. U swojego aktualnego pracodawcy składam wypowiedzenie, mija okres wypowiedzenia, rozchodzimy się a potem podpisuję umowę B2B z klientem mojego byłego pracodawcy.

0

@eL to kwestia ustaleń między tymi dwiema firmami, chyba że masz w umowie jakieś specjalne zapisy związane z zakazem konkurencji. Niemniej zwykle w takiej sytuacji te firmy między sobą mają ustalone jakieś kary umówne za takie przejścia.

0
Joe8888 napisał(a):

Jeśli jesteś na UoP to ten klient musiałby za Ciebie zapłacić pracodawcy, w takiej sytuacji na 99% istnieje zakaz w umowie między nimi.

Gdyby tak było, to klient by mu chyba tego nie proponował?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0