Praca w USA z relokacja

0

Znacie moze, jakies strony, firmy, sposoby na prace w USA wraz z relokacja?

0

procedura jest czasochłonna i kosztowna. Jak nie jesteś turbo wymiataczem to firma raczej nie będzie zaangażowana żeby cię sprowadzić.

0

Jeśli chcesz pracować w USA to chyba najłatwiej byłoby się wkręcić do jakiejś mieðzynarodowej korporacji i tak sobie ułożyć karierę żeby się przenieść do stanów. Na przykład EPAM sprzyja relokacjom swoich pracowników. Wszystko oczywiście pod warunkiem, że jesteś dobry w tym co robisz.

0

Jedna z opcji to zielona karta. Akurat teraz są zapisy na loterie div-2019 https://www.dvlottery.state.gov. Polecam spróbować.

Szukać pracodawcy możesz na:
https://stackoverflow.com/jobs
https://www.craigslist.org/about/sites
indeed na przykład:
https://www.indeed.com/jobs?q=java&l=Los+Angeles

Jednak znaleźć pracodawce który będzie skłonny wystąpić dla nas o wizę nie jest łatwe. Wnioski o wizy są składane raz w roku, jak dobrze pamiętam jest to kwiecień i wyczerpują się po kilku dniach.

0

google juz np nie sponsoruje wizy dla nowych pracownikow, tylko relokacja z innego oddzialu.

0

Wiem, że spostrzeżenie to może nie być specjalnie praktyczne, ale prawda jest taka, że najlepiej byłoby już tam być.

Kolega z pracy dostał się w ten sposób do Facebooka: bawił w Stanach w innym celu, wykorzystał okazję, poszedł na rekrutację. Dostał się i formalności ogarnięto.

Oczywiście Sztaty są raczej daleko i trudno wdepnąć w nie przez przypadek, ale jeśli rozważamy urządzenie tam sobie kiedyś wakacji (a sądzę, że ogólnie warto zawczasu zobaczyć kraj, do którego planujemy się przenieść), można połączyć przyjemne z pożytecznym.

0

A nie lepiej poczekać aż ogarną się z prawem imigracyjnym, z tego co wiem to chcą wprowadzić coś na podobieństwo procedur kanadyjskich i australiskich, także programistą powinno być bardzo łatwo się tam dostać. Mam nadzieję że zrobią to szybko bo ich obecne prawo imigracyjne jest jakąś porażką, "kraj imigrantów" do którego jedyną możliwość imigracji ma się biorąc udział w jakiejś śmiesznej loterii, biorąc ślub z osobą z obywatelstwem amerykańskim lub będąc sponsorowanym przez pracodawcę co podobno jest ultra rzadkie...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1