Jaka technologie wybrac?

0

Wiem ze jest duzo podobnych pytan. Typu czy warto uczyc sie .....? Chcialbym jednak wiedziec w jaka technologie waszym zdaniem warto isc? Front, back, big data ? Co uwazacie za przyszlosciowy kierunek?

5

Co uwazacie za przyszlosciowy kierunek?

Piekarz/spawacz (najlepiej oba na raz). IT już sie nasyciło.

0

Rolnictwo wielkotowarowe. Trzeba mieć mocną pozycję na rynku w dobie TTIP/CETA

0

Przyszłościowy kierunek to przestać chwytać się technologii, a bardziej skupić się na identyfikowaniu i rozwiązywaniu realnych problemów. Jak się tego nauczysz to technologie przestaną robić różnicę. Tacy specjaliści raczej zawsze będą witani z otwartymi ramionami, bo nie przypuszczam, żeby kiedykolwiek stanowili większość. :P W każdym razie jeśli to nastąpi to nas już nie będziemy, albo będziemy na wyższym poziomie. :)
A z tego co wymieniasz, to chyba na big data najwięcej poszukują, bo to stosunkowo nowe. Np. na studiach jeszcze 5 lat temu nie było ani słowa.

0
Spejson_ napisał(a):

Wiem ze jest duzo podobnych pytan.

W takim razie wykorzystaj tą wiedzę i poczytaj podobne/takie same wątki, którymi forum jest ciągle zaśmiecane.

0
Spejson_ napisał(a):

Wiem ze jest duzo podobnych pytan. Typu czy warto uczyc sie .....? Chcialbym jednak wiedziec w jaka technologie waszym zdaniem warto isc? Front, back, big data ? Co uwazacie za przyszlosciowy kierunek?

Najlepiej to lekarzem zostań albo prawnikiem.

0

W zasadzie jak będziesz specjalistą, to każda technologia jest warta uwagi. Spośród tych które wymieniłeś, to frond-end jak i back-end jest dość mocno obsadzony przez osoby mało doświadczone, stąd ciężko będzie się przebić, ale da się. Big Data to mało popularny kierunek w Polsce, ale po ogłoszeniach widać, że wiedz że coś się dzieje. W tym przypadku nastawiasz się na dane, a na bok schodzą rzeczy typu świetnie zaprojektowane rozwiązanie. Oczywiście pracując z Big Data też trzeba projektować, ale na innym poziomie. Dla Ciebie najważniejsze są dane i sterowanie ich przepływem. Stąd czasem trzeba wymyślać sprytne algorytmy, które przyspieszają obliczanie.

We front-endzie czy back-endzie możesz wymyślić jakiś framework, uprościć projekt czy stworzyć seksi architekturę. Dla klienta jednak nadal będzie to strona czy aplikacja, która ułatwia mu zadanie (sklep, kalkulator, cokolwiek innego). W Big Data z kolei oprócz ciekawego, nowatorskiego podejścia, które możesz zaimplementować pracując z danymi, przyczyniasz się również do tego, że możesz odkryć coś, co wcześniej nie było znane. I to może mieć wpływ na dowolną dziedzinę nauki, np. politykę, socjologię, social media, ekonomię, fizykę.

Co byś jednak nie wybrał, to musisz samodzielnie szukać, szukać i jeszcze raz szukać. Dopiero jak nie znajdziesz odpowiedzi, to zakładasz wątek i pytasz. Po Twoim pytaniu widać, że poszedłeś na łatwiznę, stąd taka fala hejtu w tym wątku. Nie dziw się, jak dojdziesz do jakiegoś poziomu, to sam przejdziesz na ciemną stronę szydery. Chyba że masz anielską cierpliwość ;)

1

Zajmij się nieruchomościami jeżeli masz hajs. Najprostsza fucha.
Ewentualnie coś popularnego hmm...... piłkarz?
Zobacz taki Linus Torvalds życie poświęcił nauce i nadal pracuje nad darmowym jądrem Linux i systemem kontroli wersji GIT i na tych rzeczach stoi cały świat IT.
Taki Robert Lewandowski życie poświęcił piłce nożnej i gra przed dużą widownią na stadionach i w reprezentacji itd...

Ile zarabia taki Linus Torvalds ?
Ile zarabia taki Robert Lewandowski ? -> 10 000 000 EURO
Kto zapisze się wyraźniej na kartach historii ?

No właśnie. Dlatego piłkarz klasy światowej to dobry zawód. Droga do pieniędzy to zrobienie tego co podoba się wielu ludziom i są w stanie oni lub rynek za to zapłacić.
A komu podoba się kod jądra Linux jak większość nawet nie wie co to logarytm

0
karolinaa napisał(a):

Ile zarabia taki Linus Torvalds ?
Ile zarabia taki Robert Lewandowski ? -> 10 000 000 EURO
Kto zapisze się wyraźniej na kartach historii ?

Myślę, że Pan Torvalds na płacę nie narzeka. Z resztą pieniądze to nie wszystko. Z resztą sam negocjuję właśnie współpracę z paroma firmami i fakt, że duże korporacje mogą zaproponować 2 razy większe wynagrodzenie wcale nie stawia ich na wygranej pozycji. Myślę, że Pan Torvalds czuje się spełniony w tym co robi i to ma największą wartość, jeśli godziwe życie masz zapewnione, a na to wystarczy 5k miesięcznie nawet (choć w naszej branży może się wydawać, że to żaden pieniądz), no chyba że chcesz utrzymać całą rodzinę i pozwolić żonie nie pracować, wtedy pewnie trzeba trochę więcej.

0
karolinaa napisał(a):

Ile zarabia taki Linus Torvalds ?
Ile zarabia taki Robert Lewandowski ? -> 10 000 000 EURO

Taki Torvalds zarabia niemało (nawet jeśli z ostrożnością traktować podawane najczęściej liczby).
www.celebritynetworth.com/richest-businessmen/linus-torvalds-net-worth/
www.google.com/search?q=linus+torvalds+salary

Poza tym kariera sportowca jest z natury rzeczy krótkoterminowa w porównaniu z innymi profesjami. Lewandowski nie będzie strzelać goli przez 40 lat.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1