Jak nie zostać na lodzie?

1

Witam,
jak szukacie pracy to najpierw składacie wypowiedzenie czy dopiero jak macie ofertę? Ja już mam niestety 3 miesiące wypowiedzenia, więc to nie takie proste. Wiem, że firmy są na to gotowe, ale załóżmy że dali wam ofertę i chcecie być na b2b. To wtedy wystarczy samo słowo i się zwalniacie czy podpisujecie wcześniej umowę albo jakąś umowę przedwstępną?
Boję się sytuacji że dostanę ofertę, złożę wypowiedzenie w obecnej pracy a że nic nie podpisałem z nową firmą to oni zatrudnią kogoś od zaraz i zostanę na lodzie

1

istnieje coś takiego jak umowa przedwstępna, którą można podpisać z potencjalnym pracodawcą

2

Istnieje też list intencyjny, chociaż jego rzeczywista moc prawna jest raczej zerowa (tzn. warta tyle, ile umowa na gębę), ale zawsze to jakiś papier.

1

Oczywiście zasadniczo lepiej już mieć przyklepaną ofertę, niż jej nie mieć. Jeżeli ktoś unika sformalizowania swojej deklaracji, to można nabrać podejrzeń, dlaczego. Aczkolwiek jeśli mówimy o B2B, trzeba pamiętać, że podpisanie umowy zawczasu i tak wiele nie zmienia, bo i z podpisanej mogą się łatwo wycofać. To nie etat, tu prawo pracy nie działa. Rozumiem obawy, ale w zasadzie albo firma jest poważna, albo nie. Jeśli jej nie ufamy, to nawiązywać z nią współpracy też nie ma sensu. Można to porównać z zaręczynami :) W takim wypadku z dwojga złego już lepiej, żeby firma zachowała się niepoważnie na samym początku (zostawiając cię na lodzie), niż w trakcie późniejszej współpracy. Mamy to szczęście i luksus, że "zostawienie na lodzie" w naszej branży nie oznacza dramatu.

2

A jesteś pewien że firma będzie Cię trzymać te 3 miesiące? Ten okres to nie jest żaden przymus, można się dogadać i go skrócić, oczywiście do tego musi być dobra wola obecnego pracodawcy.

0
Trzeźwy Kaczor napisał(a):

Boję się sytuacji że dostanę ofertę, złożę wypowiedzenie w obecnej pracy a że nic nie podpisałem z nową firmą to oni zatrudnią kogoś od zaraz i zostanę na lodzie

To znajdziesz inną pracę. Co za problem?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0