Angielski - nauka

0

Witam

Zacznę od tego że obecnie szukam pierwszej pracy jako programista. Ostatnio podczas rozmowy pani z HR zwróciła mi uwagę na angielski, nie mam jakiś problemów z pisaniem czy tam czytaniem w tym języku, tylko z mówieniem (często się zacinam, pewnie też ze stresu). Chciałbym się dowiedzieć jakie macie sposoby na polepszenie mówienia? Wiem że zapewne trzeba by było używać języka na co dzień, jednak w obecnej pracy nie mam takiej możliwości, chodzę też raz w tygodniu na kurs angielskiego.
Myślałem że po znalezieniu pracy ta umiejętność automatycznie się poprawi, no ale niestety jest to przeszkodzą w samym znalezieniu obecnie ;)

0

Idz na kurs 2 razy w tygodniu z native speakerami.

1

W większych miastach można poszukać też ludzi do luźnych konwersacji na zasadzie "ty uczysz mnie, ja uczę ciebie" czyli np. spotykasz się z Anglikiem, który chce podszkolić j. polski i ćwiczycie oba języki. Swego czasu były portale do tego, ale teraz nie pamiętam. Nie brałem nigdy udziału w czymś takim, ale na pewno ma to taką zaletę, że jest to rzeczywiście luźne spotkanie, a nie godzinna lekcja w szkole.
U mnie zadziałała dopiero delegacja do UK. Przez 12 lat miałem kontakt z angielskim w szkole itd. Ale dopiero po 2 tygodniach na obczyźnie i codziennej pracy z nimi nagle zacząłem w miarę płynnie mówić w tym języku gdzie wcześniej praktycznie nie potrafiłem się odezwać.

0

Dzięki za podpowiedzi. W sumie zastanawiam się nad znalezieniem kogoś na skype do rozmowy. Czytałem że są jakieś grupy do rozmów.

0

Bylebys tylko nie posluchal rady uczenia sie samodzielnie, bo niestety wiele programistow mowi beznadziejnie wlasnie dlatego, ze zal im kasy na kurs jezykowy. Oczywiscie sie dogadaja, ale na tle innych pracownikow w biurze np HR czy finanse to mowia slabo.

1

Ja korzystam z www.verbling.com - krótko mówiąc, nejtiw przez Skajpa (lub Hangoutsy). Trzeba popróbować i wybrać dobrego nauczyciela, bo bywają różni, ale moim zdaniem to świetny sposób.

Jeśli chodzi o darmowe alternatywy, byłem kiedyś na Speaky no i cóż, istnieje przyczyna, dla której to jest darmowe.

Od samego pogadywania z kimś tam możesz się trochę rozgrzać, może odblokować, ale językowego postępu nie będzie, jeśli ktoś nie wskazuje ci błędów czy nie pomaga ci się rozwijać w ukierunkowany sposób.

Oczywiście możesz zaproponować, że będziesz kogoś "uczyć w zamian polskiego", bo panów o śródziemnomorskiej aparycji, którzy poszukują takiej edukacji, jest podejrzane zatrzęsienie - zauważyłem jednak, że wzięciem wśród nich cieszą się pedagodzy innej płci niż nasza.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1