Ruby vs Python

0

Witam,

w której technologii jest niższy poziom wejścia i łatwiej o staż? ruby on rails vs python django?

0

Sprawdź Ruby vs. Python. Co nie wybierzesz będzie dobrze. Python jest nieco bardziej powszechny.

1

IMO Python. Ruby miał być docelowo takim "lepszym pythonem" ze względu na "niby bardziej przyjazną składnię", która wg mnie zmniejsza czytelność kodu pisanego w tym języku. Niemniej jednak, mnie osobiście Ruby nie przypadł do gustu, a Python bardzo mi się podoba. W Pythonie jest też więcej projektów różnego typu, a Ruby, to głównie Rails i projekty webowe + parę tooli konsolkowych napisanych przez ludzi, którzy lubią ten język. W każdym razie, wybierz to, co Ci bardziej pasuje. W Ruby też znajdziesz pracę lub staż.

0

@MrCode porzucasz już php'a? :D Szybko się poddałeś ;)
W Php masz na pewno najwięcej ofert pracy jeżeli na to patrzysz i tu najszybciej znajdziesz pracę.
No ale odpowiadając na pytanie w tym temacie to wybierz Pythona, więcej tutoriali, bardziej powszechny na zachodzie itd.

0

W Ruby są większe zarobki niż w Pythonie, dzięki RoR i Sinatra. Dzięki tej książce stworzyłem portal społecznościowy z logowaniem i rejestracją, dodawaniem obrazków w 3 dni.
https://helion.pl/ksiazki/ruby-on-rails-tworzenie-aplikacji-www-john-elder,rrtwww.htm
Do tego w Ruby masz większy wybór w pisaniu kodu na różne sposoby, Python nie jest tak luźny. Ruby jest przyjemny i bardzo szybko coś w nim stworzysz - Magia Ruby. Czy to Ruby, czy Python to oba są dobre. Ruby bardziej do web, więc nie piszesz w nim jakichś skomplikowanych programów tak jak w Pythonie i przez to może być łatwiejszy. Jak dla mnie w RoR szybciej coś stworzysz, a w Django nie ma tyle zautomatyzowania.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1