Elixir w Polsce?

0

Witam,
czy ktoś ma okazję pracować językiem Elixir w Polsce? Czy jest w ogóle możliwe znalezienie pracy na pozycji juniora?

0

Tak, tak.

1

Nie ma sensu zaczynać jako junior w egzotycznych i nowych technologiach. Zważywszy że Polska zgarnia popłuczyny z zachodu to ofert pracy tego typu po prostu nie będzie, bo dobre, innowacyjne firmy znajdą sobie juniorów na miejscu zamiast szukać na półdzikim zadupiu Europy. Jeśli już to trzeba brać jakieś ekstremalnie popularne technologie korporacyjne jak np Java gdzie mogą akurat mieć takie zapotrzebowanie że wezmą nawet juniora do przyuczenia, a ewentualnie potem przy odpowiedniej okazji zmienić projekt na coś ciekawszego.

0

Niektóre firmy Railsowe przechodzą przynajmniej w części na Elixir, gdy potrzebują wielowątkowości lub szybszej technologii.

Tu możesz zobaczyć kilka firm, które tego używają https://forum.rubyonrails.pl/search?q=elixir. Nie wiem czy przyjmą na juniora. Musiałbyś się może oddzielnie o to pytać. Pewnie w większości tylko część pracy by była możliwa w Elixirze.

0

Dzięki za odpowiedzi. Niestety zdaje sobię sprawę że na Elixir głównie przechodzą firmy z RoR i projekty są mieszane w obu językach. Ja "niestety" zawodowo pracuję z .NETem. Aktualnie ze względu na problemy rodzinne postanowiłem zrobić sobie z pół roku przerwy od programowania zawodowego i pocisnąć z Elixirem (póki co nawet na juniora za mało). Jeśli się nie uda, najwyżej znowu wrócę do MS.

0

Generalnie w Polsce się nie da ale nie temu, że to gówniany kraj, tylko dlatego, że taka jest specyfika naszego rynku, większość firm przejmuje utrzymania na starych zachodnich systemach, dlatego do nas wszystko dociera z opóźnieniem. Firmy robiące rzeczy od zera wybierają taką technologię, która jest dla nich najbardziej bezpieczna, dlatego rzadko kiedy trafia się jakikolwiek projekt w nowej niszowej technologii. Znalezienie pracy dla juniora jest moim zdaniem niemożliwe jeśli szukasz jej,w którymś z najnowszych języków, problem może być nawet jeśli chodzi o regulara.
Dla technologii z popularnością poniżej 1% na Tiobe prawie nie ma żadnych szans. Z tymi poniżej 3% trafia się jedna - dwie oferty na miesiąc i tylko w głównych miastach.
A spośród tych wyżej wspomnianych ofert często większość nie dochodzi do skutki bo klient widząc, że nie jest w stanie znaleźć ludzi po prostu zamyka rekrutację tzw. "klient się rozmyślił".

4

Czy Pani @Hanna Popławska właśnie napisała, że nie ma problemu z pracą w Elixirze w Polsce i jako przykład podała ofertę do Barcelony? :O

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0