Trójmiasto

1

Hej,

Zastanawiam się nad emigracją z Warszawy - lekkie zmęczenie. Trójmiasto uważam za ciekawe z wielu względów: spokój, morze i większy luz. Jak wygląda rynek pracy w Gdańsku, Gdyni i Sopocie? Chodzi konkretnie o Cloud/Big Data. W Warszawie można znaleźć ciekawe oferty, z Krakowa też dostawałem - macie jakieś doświadczenie jak jest w Trójmieście. Jakie stawki wchodzą w gre dla człowieka z 2 letnim doświadczenie i certami w tym kierunku (wiem ze to nic nie odzwierciedla ale ładnie wygląda :) ? Może lepiej szukać full remote? nigdy tak nie pracowałem - nawet teraz mam okazję być w biurzę kiedy chce ale wolę częściej niż rzadziej.

0

Nordea. Stawki europejskie (B2B)

0

Europejskie znaczy ile? Powiedzmy możliwe jest wyciągnięcie 100 zl + vat (B2B) dla człowieka z dwuletnim doświadczeniem? A może 125 zl + vat(B2B). W Warszawie jak jedna firma miała ssanie do regular mógł tyle wyciągnąć.

0

M.in. Luxoft

0

Nie mam pojęcia na temat big-data, ale ogólnie firm IT w Trójmieście masz w pip. Jest też spore zagęszczenie firm skandynawskich, organizują nawet własną konferencję (Norwegian IT Nights), na której opowiadają o norweskim stylu pracy. Jest kilka dużych korpo, w tym Intel. Cała masa firm outsourcingowych.

1

A gdzie moze w 3city startowac programista webowy (frameworki php + JS) z rocznym doswiadczeniem i absolutorium z informatyki?

5
 ale ogólnie firm IT w Trójmieście masz w pip

Bzdura do kwadratu. 3city to bryndza. Januszsofty ze spagettikodem...Ogólnie słabo z robota w IT jest.

0

Też bym prosił o nazwy ciekawych firm co pracuja w javie i widelki na jakie mozna liczyc, 1 rok doswiadczenia - java, spring, hibernate, angular.
Jak na razie przegladam oferty i szczerze mowiac wyglada to kiepsko, ale mam nadzieje, ze zle szukam. :)

1

Co to się porobiło z Luxoftem w Trójmieście?

0

A co się porobiło? W Krakowie Luxoft ładnie się rozwija.

1

Podobno im jakiś duży klient odpadł i mają problem z przydzieleniem ludzi do nowych projektów. Dotyczy to tylko Trójmiasta.

0

Zapomnieliście, że przecież w trójmieście jest najlepsza polska firma: Spartez!

0
kyle666 napisał(a):

Nordea. Stawki europejskie (B2B)

Em... nie polecam ;)

2

Do niedawna chętnie odpowiadałem na takie pytania, ale to już jest męczące. "Poproszę nazwy firm" - seriously ?! Nie wystarczy wejść na praca.trojmiasto.pl czy inne tego typu, najfajniejsze firmy mogą akurat nie mieć aktywnego ogłoszenia. Poszukajcie sami firm z siedzibą w 3mieście, napiszcie do nich, ogłoście się na fejsie na odpowiednich grupach. Nawet nie wiecie jaki to bonus dla firmy, że nie musi Was szukać przez rekruterów.

BigData to na przykład taka firma co się zajmuje analizą sentymentu.

Nie ma u nas fejsbuka zatrudniającego Koreańczyków. Tak, są firmy robiące strony na Joomli dla przedszkoli w Rumi i osiedlowych warzywniaków i potrafiące utrzymać biuro w parku naukowo-technologicznym. Są też firmy funkcjonujące na 20 rynkach i warte ze 100 baniek. Są małe zespoły samych seniorów którzy mają zagranicznego klienta i żeby do nich trafić, to trzeba się pokazywać na spotkaniach, albo wpaść na siebie w Żabce. Powiedziałbym, że zależnie od skilla i szacunku do samego siebie - dla każdego coś miłego. Nie ma tu takiego dinozaura, który by znał cały rynek i mógł się wypowiadać nieomylnie i autorytatywnie.

0

Dokładnie :) grunt to jeszcze przy tym fajnie zarobić ;) ale fakt, taka baza firm/technologii ułatwiłaby znacznie poszukiwanie pracy

0

Mamy tu kilka większych graczy pokroju Asceco czy Sii (obie wysyłają pracowników gdzie indziej, praktykując outsourcing), mamy IBM'a koło lotniska, Wirtualną Polskę czy Lufthansę. Obecnie zatrudnienie zwiększa Nordea, która bierze pracowników z dwóch wymienionych na początku przeze mnie firm. Z wierzchu wydaje się, że nie jest tak źle, jednak gdy zaczyna się szukać konkretnego stanowiska pod posiadane skille, to zaczynąją się schody. Uważam, że Warszawa wciąż może zaoferować więcej ciekawych stanowisk niż 3miasto.

p.s. nie idź do Comarchu

0
Smutny Kuraggg napisał(a):

Dokładnie :) grunt to jeszcze przy tym fajnie zarobić ;) ale fakt, taka baza firm/technologii ułatwiłaby znacznie poszukiwanie pracy

Niby tak, ale rynek jest dynamiczny, szybko się zmienia i taka baza szybko by się zdezaktualizowała.

0

A jakieś firmy z mobile możecie polecić (swift)?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1