Przebranżowienie ...

0

Witam

Od dłuższego czasu myślę nad przebranżowieniem (obecnie pracuję w branży budownictwo - inżynier). Dodam że mam 3 dychy na karku także percepcja jest już ograniczona ;-) Wiem że nie jest to takie proste i wymaga sporo sił i samozaparcia ale dam radę. Od razu uprzedzę że lubię pracę na komputer nie sprawia mi ona trudności. W swojej pracy zajmuję się analizą i grafiką w przybliżeniu. Chciałbym wejść w branżę IT i pożegnać się z budownictwem. Tylko od czego zacząć ?

Mam zamiar zapisać się na podlodówkę na AGH i później szukać pracy w Krakowie ? Rozważam Bazy Danych ewentualnie programowanie ? Ktoś kończył może te studia ? Prosiłbym również o podzielenie się opinią jak wygląda teraz rynek pracy jeżeli chodzi o bazy danych programowanie ? i jakie jest niezbędne minimum do pracy (kurs,znajomość programów,języków) ?

Byłbym bardzo wdzięczny za opinie

2

Porada 1: chcesz być programistą, naucz się szukać w internecie. Pisanie tego tematu jest jakby powielaniem tego samego kawałka kodu w każdym miejscu, w którym go używasz.
Jeśli mimo mega wysypu podobnych tematów ty wciąż zadajesz te same pytania to ja ci nie wróżę kariery.

0

Podyplomówka na dawnych Samogłoskach? Nie warto. Przez rok niewiele się nauczysz. Szkoda niemałej kasy.

0

@Joe8888 Najlepsze jest to że były już tematy budowlanka -> IT, i to jeszcze goście byli w podobnym wieku :D Swoją drogą myślałem że na budowie dobrze się zarabia (jasne nie 15k), coś się zmieniło?

1

Zmiana nie ma sensu. Szkoda tylu lat, żeby to teraz rzucać. Budownictwo, inżynier, Kraków jak mniemam? - No chyba nie jest tak źle ;) Pomysł z IT pewnie Ci i tak przejdzie. Prześpij się z tym parę nocek i się przekonasz.

0

Dzieki za odpowiedzi jednak nie wnoszą one nic do tematu. Decyzje o przebranżowieniu już podjąłem także nie przejdzie mi ;-)

po 7 latach zarobki w granicach 3k to nie jest to czego chciałbym.

1

Bez doświadczenia w IT pewnie nawet 3k nie wyciągniesz. A poza tym pieniądze to nie wszystko, nie ma sensu się w to pakować, jeśli wiesz, że będzie Cię to nudzić.
No, ale jeśli coś liznąłeś i już wiesz, że to jest "to coś" to nic nie stoi na przeszkodzie - mi by było szkoda tych lat w branży.
A tak na marginesie, masz już jakiś plan? :)

0

W Krakowie jedna z tych szkół programowania w których szybko i bez nikomu niepotrzebnej teorii mocno promuje się w mediach. Przebranżowienie z humanisty w programistę z zarobkami 400 tysięcy rocznie powtórzyła większość lokalnych redakcji i redakcyjek. Za ich szkolenie tylko niezbędnych konkretów wołają 20 tysięcy z hakiem to muszą mieć rozmach w kreowaniu wyobrażenia kasy dla każdego przebranżowionego na programistę.

Zrozumcie człowieka.
Pisze na forum nabuzowany perspektywą sukcesu jak na spotkaniu network marketingowców od podróbek perfum, oczekuje wskazania szybkiej, prostej, bez wysiłku drogi do dużej kasy. Nie piszcie mu o samodzielnej nauce i szukaniu odpowiedzi na pytania. To niczego w jego wyobrażen nie wnosi.

5

ja tam nikogo o zdanie nie pytałem tylko zacząłem klepać, a kasa jakoś sama przyszła, zacznij przerabiać tutki i zobacz ile ci z tego podejdzie

0

Zrozumcie człowieka.
Pisze na forum nabuzowany perspektywą sukcesu jak na spotkaniu network marketingowców od podróbek perfum, oczekuje wskazania szybkiej, prostej, bez wysiłku drogi do dużej kasy. Nie piszcie mu o samodzielnej nauce i szukaniu odpowiedzi na pytania. To niczego w jego wyobrażen nie wnosi.

Nie sądziłem że po kilku postach można dojść do tak deleko idących wniosków.

Nigdzie nie napisałem że szuakm szybkiej i prostej dorgi chce sam na to za pracować. Po prostu nie wiąże już swojej przyszłości z budownictwem i chce mieć alternatywę. Liznąłem już troche Javy C+ VBA i wiem że dam radę to ogarnąć.

Prosiłem tylko o opinie do tematu który tutaj założyłem a nie o rady życiowe

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1