Zmiana technologii - na jakie stanowisko aplikować?

0

Cześć,

jestem młodszym programistą w firmie, w której pracuję prawie rok. 3-miesieczny okres stażu przeszedłem tam pomyślnie. Problemem jest jednak to, że moja ścieżka rozwoju nie jest tam za bardzo ukierunkowana i zarobki nie są takie, jakie by mi odpowiadały. Większość czasu teraz pracuję w .NET, jednak zdarzały się miesiące, które musiałem poświecić nad PHP, bo część projektów jest oparta o ten właśnie język. Planuję szukać pracy w javie, jestem w trakcie procesu rekrutacji na staż w dwóch firmach (jedna z nich na stażu oferuje większe zarobki od tego, co dostaje teraz jako junior), jednak zastanawiam się, czy na pewno dobrze robię. Wyszedłem z założenia, że skoro nie mam komercyjnego doświadczenia w javie, to powinienem aplikować na staż, aby zostać nauczonym przez firmę od podstaw., ale skoro mam już jakieś doświadczenie komercyjne w technologii, która jest bardzo pokrewna, to czy nie lepiej byłoby aplikować na stanowisko juniora? Dodam, że wysyłałem CV na takie stanowisko, jednak nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

0

A czemu nie zostaniesz przy dotnet skoro juz w tym cos robiles? To, ze w jednej firmie kazali Ci robic w php to nie znaczy, ze w innej tak bedzie.

0

Co za nonsens..Robisz w .NET i php i chcesz sie przeniesc na Jave...absurd

0

Po prostu w mieście, w którym pracuję jest więcej pracy dla programistów javy. Stąd mój wybór.

0

Jezyk to tylko forma. Dobra firma nie patrzy na umiejetnosc pracy w jakims jezyku (albo bardziej nie patrzy na konkretny jezyk, liczy sie sama umiejetnosc programowania).

0
Wybitny Rycerz napisał(a):

Jezyk to tylko forma. Dobra firma nie patrzy na umiejetnosc pracy w jakims jezyku (albo bardziej nie patrzy na konkretny jezyk, liczy sie sama umiejetnosc programowania).

Niby tak. Z drugiej strony senior java bedzie mial sporo wiedzr o swiecie javy a o swiecie MS ta wiedza juz nie bedzie zbyt gleboka. Jedynie przez analogie, a analogie to nie wszystko ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0