Kariera w Lublinie

0

Parę razy zetknąłem się z krytyką Lublina jako miejsce pracy i momentalny atak obrońców tego miasta, że jak to tak, pracy tutaj w opór, miasto się rozwija, tak bardzo IT!

Szukam pierwszej pracy w Javie i licho tutaj.
Pracuj.pl -> junior java, Lublin -> 1 oferta pracy i to z jakiegoś pośredniaka.
Linkedin -> 0 ofert.
Przeleciałem po różnych spisach firm IT i bezpośrednio po zakładkach kariera i u nikogo nie widziałem juniora. I wszędzie +2 lata doświadczenia.

Nie wiem czym to jest spowodowane? Tym że w mieście jest kilka dużych uczelni i co roku w wakacje mają świeżą dostawę darmowej siły roboczej?

0

Tym że jest mało firm które robią tam soft. Najwięcej to Warszawa,Kraków, Wrocław, 3miastio i pewnie Poznań :)
Reszta tak sobie :P (z tego co się orientuję, nie jestem bardzo wybitnym znawcą)

1

Pod koniec zeszłego roku było kilka ogłoszeń na Pracuj. Wyślij swoje CV i list motywacyjny do firm, które nie szukają juniora, może jak zaczną szukać, to się odezwą.

0

A nie chcesz zamieszkać w Warszawie ? :D

1

To, że firmy nie aktualizują ofert, ani specjalnie im na juniorach nie zależy to nie znaczy, że nie przyjmują.

Jeżeli masz jakiegokolwiek znajomego to niech Cię poleci, a jak nie, to idź na "spotkanie z pracodawcą" na uczelni(ja tak zacząłem), albo na jakieś targi pracy IT.
Jak nie, to zwyczajnie odpicuj CV i wyślij je do nastu firm w Lublinie.

Na linkedzie oferty dostaje się bezpośrednio o ile ma się "odpowiednich znajomych"(im więcej programistów w znajomych i więcej doświadczenia, tym więcej ofert).

W IT pracy się nie szuka, ale jak idziesz na juniora to na razie jesteś poza IT i zwyczajnie firmy nie wiedzą, że istniejesz.

BTW: W warszawie za tą samą pracę dostaniesz x2

0
Szalony Orzeł napisał(a):

BTW: W warszawie za tą samą pracę dostaniesz x2

4200 netto dla juniora w Wawie? Gdzie?

1

Nigdy nie przeszukiwałem ofert pracy w Lublinie, tak powiem szczerze, ale jakoś mam wrażenie, że ich mała liczba wynika nie z faktu nikłego popytu, ale właśnie olbrzymiej podaży. Dokładnie: co roku mury uczelni opuszcza setka absolwentów, którzy w dodatku mają znajomych już pracujących w różnych firmach. Albo już sami pracują na studiach. Bo firmy ciągną, zapraszają, pokazują się, są wszędzie. Dosłownie wszędzie.

I wygląda na to, że "networking" jest tutaj bardzo przydatny, bo teraz na jednej z grup w których uczestniczę widzę 7 ofert z trzech firm, z czego 4 dotyczą Javy (Java, Java, Android i JEE). Może najlepsze oferty najszybciej znikają, zanim się zdążą pojawić na pracuj.pl?

Jedna z nich: https://www.nofluffjobs.com/job/Java/Developer/backend/Sii/BKGA4TJK#/criteria=java%20city=lublin - nie ma słowa o Juniorze, ale może wezmą? ;P

0

Tak jak pisali wcześniej, na pierwszą prace łatwo załapać się "po znajomości"

Kilka lokalnych firm które jeszcze pamiętam z czasów studenckich:
http://www.eleader.biz/pl/career/junior-software-developer-2/
https://www.edge1s.com/offer/java-developer-r69/
https://sii.pl/oferty-pracy/lublin/all/10/?js=java
http://www.dataart.com.pl/career/
http://www.kariera.britenet.com.pl/#java-developer-4
http://billennium.pl/kariera/
Prawie wszędzie jest wymagane doświadczenie ale spokojnie możesz napisać, najwyżej nie odpowiedzą.
Aktualnie stawki w Lublinie na juniona zaczynają się od 2,5k netto uop.

0

Wiele ofert o pracę nie jest ogłaszanych NIGDY, bo firma zawsze ma czyjeś CV pod ręką i nie musi się ogłaszać. Dotyczy to w szczególności stanowisk junior. Dlatego wysyła się tzw. aplikacje spekulatywne, czyli nie czekając na konkretne ogłoszenie. Tak jak poprzednicy już ci poradzili. Oczywiście wypadałoby jeszcze sprawdzić profil technologiczny danej firmy, czy dana firma w ogóle używa Javy. W Lublinie - poza wymienionymi pracodawcami - masz też intive, które co do zasady nie wymaga doświadczenia a nawet prowadzi rozmaite programy adaptacyjne (płatne) dla ludzi bez. Naturalnie jeden oddział może się różnić od innego.
Co do znajomości, nie chodzi tu o żadne brudne sztuczki, ale wiele firm prowadzi programy rekomendacyjne. Jeżeli znasz kogoś, kto gdzieś już pracuje, i jeśli może cię z czystym sercecm polecić (jako juniora), to i dla niego potencjalna korzyść, i dla ciebie dużo większa szansa, że zostaniesz wzięty pod uwagę.

0

Odświeżę temat kariery w Lublinie :) a konkretnie to mam pytanie ile można krzyknąć na rozmowie w tym mieście jeżeli jesteś Java Dev z 2,5 roku doświadczenia komercyjnego w dwóch firmach IT ?

0

@davyd:
Zależy od umiejętności zarówno technicznych jak i miękkich.
Znam osoby które po takim stażu zostawały seniorami z ok 8k UoP, i o ile byli faktycznie bardzo dobrzy, to nie za to zostawali seniorami, tylko za to, że bardzo lubił ich klient, bo mieli też świetnie gadane.
Znam też takie osoby które po 7 latach pracy dalej zarabiają niecałe 6k na czysto z b2b bez urlopów, ale ci byli zawsze słabi lub dziwni i nieszło się z nimi dogadać.

Napisz jeszcze jakie zadania robiłeś przeważnie przez te 2,5 lat, i w jakiej firmie to będzie można odpowiedzieć bardziej sensownie.

0

Nie robiłem żadnych integracji itp. zwykłe klepanie kodziku rozwój albo nowa funkcjonalność w apkach na Java 8,Spring, Hibernate na początku w mniej znanej lubelskiej firmie IT a teraz w outsourcingu ale chyba poszukam sobie czegoś ciekawszego bo często w takich firmach trafić na fajny projekt to graniczy z cudem albo zespół ma kilka osób rozsianych po całej Polsce. A ja zdecydowanie chciałbym pracować face to face z ludźmi z którymi jestem w projekcie :)

0

W kinie, w Lublinie, kochaj mnie w maju... :D

0
Zimny Kura napisał(a):

@davyd:
Zależy od umiejętności zarówno technicznych jak i miękkich.
Znam osoby które po takim stażu zostawały seniorami z ok 8k UoP, i o ile byli faktycznie bardzo dobrzy, to nie za to zostawali seniorami, tylko za to, że bardzo lubił ich klient, bo mieli też świetnie gadane.

Seniorzy z 8k brutto UoP? To jest lubelski sufit?

//Edit Przecież nawet na 4p są oferty z Lublina z lepszymi stawkami.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1