Ocena CV na junior java dev

0

To już pewnie standardowy post w tej kategorii. Chciałbym uzyskać jakiś odzew jak wygląda to moje cv waszym okiem. Głównie chodzi mi o co, czy nie ma tam żadnych literówek, czy rozkład treści jest dobry itp. Czy te niebieskie nagłówki są ok (Podobno niebieski uspokaja:P). Oczywiście wiem co jest najsłabszą rzeczą tego CV...
I jeszcze jakieś protipy jak ogarniać firmy do pracy? Zamierzam trochę pospamować ich skrzynki. Pracuj / indeed / 4p znam. Wyszukiwać na google / google maps firm? Istnieje jakaś strona ze spisem firm programistycznych? Szukać ich jakiś rządowych serwisach?

0

Edit
Przekonwertowałem do *.pdf

0

Jedno można powiedzieć: angielski (w każdym razie pisany) nie jest Twoją najlepszą stroną. Ani dobrą ;p

0

ech, cytując klasyka: no po prostu, no nie, Boże czy Ty to widzisz...
łap

btw, zainstaluj sobie czcionkę googla Roboto, jest ładna i czytelna
btw2, jak będą Ciebie prosić o listę projektów, nieważne czy Twoich własnych czy komercyjnych, to poproszą

0

Że aż tak źle to się nie spodziewałem :p, ale prosiłbym o jakieś bardziej rozbudowane wypowiedzi :p

0

ok, pod edukacją pusto, a szkoda, jak nie skończyłeś studiów, a uczęszczałeś to wymień, i daj to wyżej w hierarchii, a jak żadnych nawet nie zacząłeś, to napisz gdzie chodziłeś, np LO, technikum Nie ma czego się wstydzić.
XML i JSON to raczej technologie i nie mają się nijak do "metod (?)" typu Clean Code, KISS, DRY.
SQL to nie baza danych tylko technologia.
JUnit i Mockito to nie technologie a narzędzia do technologii.
Workbench jest, jak by nie spojrzeć, częścią MySQL, więc jak napiszesz MySQL w technologiach, to każdy zrozumie że umiesz z tego skorzystać, więc bym skreślił.
Jeśli chodzi o projekty, dobrze że masz się czym pochwalić, natomiast jak podasz Gita, to sobie przejrzą Twoje projekty.

Inna sprawa, że powinieneś popracować nad swoim angielskim, bo jak trafisz na rozmowę telefoniczną, to wszystko i tak wyjdzie na jaw. Jak jesteś z Wawy to idź od razu na jakiś kurs z native speakerem.

0

"English - fluent both speaking and writing" - to już Pojechałeś po całości, przecież trzeba było chociaż literówki usunąć - to edytor tekstu zrobi, jak mu język załadować; to CV ląduje w koszu w większości HR - ów.

0

Ok, więc przeredagowałem to swoje CV w oparciu o wcześniejsze posty. Z niektórymi się zgadzam, z innymi nie (w innych tematach jednak niektórzy pisali, żeby dodawać swoje projekty), a innych nie rozumiem...(? lion137)
Czy ta wersja CV jest lepsza od poprzedniej? (Zamierzam jeszcze dodać jakieś sensowne opisy projektów)

0

na pewno jest czyściej, a to dobrze, bo już zostawiasz lepsze wrażenie
do merytoryki się nie będę przyczepiał, choć mógłbyś kilka rzeczy zmienić
powodzenia na rozmowach!

0

"a innych nie rozumiem...(? lion137)", co się Dziwisz, czytałem kiedyś artykuł, że ok 40% CV w UK ląduje w koszu przez literówki.

0

@lion137
Z ostatnią wypowiedzią się zgadzam. Bardziej chodziło mi o początek tj. ,,"English - fluent both speaking and writing" - to już Pojechałeś po całości," - przecież nie napisałem nic takiego...

0
ewbie napisał(a):

@lion137
Z ostatnią wypowiedzią się zgadzam. Bardziej chodziło mi o początek tj. ,,"English - fluent both speaking and writing" - to już Pojechałeś po całości," - przecież nie napisałem nic takiego...

W tej pierszej wersji, którą ściągnałem i czytałem ta fraza była, a w połączeniu z literówkami jest trochę nie teges, Przyznasz...

0

@lion137
W żadnej wersji nic takiego nie napisałem dla ścisłości. Ale i tak dzieki za opinie.

0

W takim razie wkradł się jakis chochlik drukarski:), ale i tam Masz jakąś nauke, jak ktoś widzi rażące błędy, to nawet dalej nie sprawdza (tak jak ja, na linka do githuba już nie popatrzyłem - zapewnie niesłusznie bo projekt pewnie jest fajny:))

0

@lion137
Mojego githuba i tak bys nie zobaczył, bo zadnego linka nie podawalem (było tylko xxx) :-)

0

No to chochlik mnie zaorał;-D;-D

PS A może czasem wina brak?...:)

0

Nie pij tyle lion xD

0
stivens napisał(a):

Nie pij tyle lion xD

You know nothing....:))

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1