Phyton - czy jest praca dla programistów Phytona ?

0

Do czego on potrzebny poza data science czy QA ?

widze, że popularność rośnie na tiobe index.

0

Rośnie ale na zachodzie w cebulandii nadal moda na PHP, teraz jak pojawiło się PHP7 jak by nowe odrodzenie na ten język. Najwięcej masz HTML, CSS, JS , PHP opanujesz to dobrze masz dobrą prace.

1

Są oferty dla programistów Pythona, ale jest ich znacznie mniej w porównaniu z nieco bardziej popularnymi technologiami typu .NET lub Java. Python ma dość szerokie zastosowanie. Poza Data Science i QA, możesz tworzyć aplikacje webowe (np. z użyciem Django lub Flask, itp.), zajmować się DevOpsowaniem i zadaniami związanymi z utrzymaniem serwerów i infrastruktury. Tutaj na pewno przyda się skryptowanie na Linuksie, a wiele rzeczy da się zrobić szybciej i wygodniej w Pythonie, niż np. w Bashu. Widziałem też kiedyś oferty związane z pisaniem skryptów wspomagających tworzenie animacji. Generalnie, jest to fajny język, który daje sporo możliwości. Polecam się go nauczyć. Nie jest to mój główny język używany w pracy, ale jestem jego skrytym fanem i czasem piszę sobie w nim różne małe narzędzia usprawniające codzienną pracę :-).

Odnośnie PHP-a, przejrzałem z ciekawości nowości z PHP7, bo już nie piszę w tym od dawna (od wersji 5) i trochę się zdziwiłem, że ten język coraz bardziej komplikują. Cieszę się, że już w tym nie piszę. Natomiast Python jest jednym z najczystszych i najprostszych języków z jakim się spotkałem razem z całym ekosystemem. Samo community też mocno idzie w stronę prostoty, co jest bardzo dużym plusem.

0

@Finansier @wiciu jeśli w technologiach webowych tak słabo płacą i zatrzymałeś się na 8tys zł to w co lepiej pójść? Jak byś teraz zaczynał naukę programowania, co byś wybrał poza tymi technologiami w których jesteście?

0

@Skromny Mleczarz Ja tam nie mam spiny jeśli chodzi o języki programowania. Staram się sukcesywnie uczyć nowych języków w różnych paradygmatach przynajmniej na poziomie średnio-zaawansowanym, bo uważam, że to odróżnia zwykłego wyrobnika od profesjonalisty ;-).

Natomiast jeśli chodzi o pracę, to piszę teraz w Javie od jakiegoś czasu i jakbym miał znowu wybrać sobie język, w którym chciałbym pisać, to też cisnąłbym w Javę. Jest fajny ekosystem, dobre build systemy, sporo bibliotek, fajne community, dużo ofert pracy w różnych stosach technologicznych - od starych do bardzo świeżych. Można też się równolegle rozwijać pisząc w innych JVM-owych językach typu Scala, Groovy, Kotlin, itd. Poza webem, masz tutaj pole do manewru z wieloma innymi typami projektów. Np. Android, Big Data/Przetwarzanie danych i kilka innych, chociaż projekty webowe są najbardziej popularne. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to jest bardzo duża rozpiętość - od niskich kwot dla początkujących do dość wysokich stawek w większych miastach. Wystarczy przejrzeć oferty z widełkami dostępne w necie. W miarę rozwijania doświadczenia, wynagrodzenie powinno rosnąć, jeśli nie stoi się w miejscu. Niestety większy wzrost wynagrodzenia często wiąże się ze zmianami pracy lub z koniecznością odsiedzenia w jakimś miejscu 4 lub 5 lat, ale to jest ogólnie problem (a może zaleta?) całej branży i temat na osobną dyskusję.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1