Praktyki/Staż Tester Oprogramowania Kraków - Średnie wykształcenie

0

Witam

Chciałbym Was się zapytać do jakich firm uważacie że mam szanse się dostać na praktyki/staż jako tester oprogramowania. Niestety posiadam tylko wykształcenie średnie, a to znacznie utrudnia cały ten proces. Znam trochę Javy,piszę testy w Selenium WebDriver używając Eclipse, Maven, TestNG. Przygotowywuję się także do ISTQB. Wysyłałem pare CV z zapytaniami ale na razie zero odzewu. Do tych większych firm praktycznie zawsze jest informacja że szukają studentów. Mogę pracować przez te 2 miechy za darmo, ważne tylko żebym się czegoś nauczył. Czy ktoś ma jakieś informacje które mogą mi pomóc i ułatwić start w nowej branży?

Pozdrawiam

Adam

0

Mam kumpla ze średnim wykształceniem, który wymiata w javie, skończył co prawda jakieś technikum policealne infomatyczne ale pracuje teraz jako pełnoprawny programista i jest w tym dobry. Ważne jest to co możesz sam zaoferować, jeżeli udowodnisz swoimi projektami że coś potrafisz to wykształcenie nie będzie barierą.

0

Ostatno na stażu wakacyjnym mieliśmy dwóch gości którzy byli na 3 roku technikum, więc ich wykształcenie oficjalnie = podstawowe. To nie ma znaczenia liczą się umiejętności ...chyba, że idziesz do firmy państwowej to wtedy milard certów i doktorat

0

Wysłałem dzisiaj kilka kolejnych zapytań do firm. Jeśli ktoś zna/poleci mniejsze firmy gdzie odbywał praktyki, to byłoby super. Z tymi większymi będzie niestety problem.

0

Czemu nie chcesz iść na studia? W tych czasach zrobić licencjata to żadna sztuka, wyższe wykształcenie ma praktycznie każdy kto za czasów naszych rodziców dałby radę skończyć zawodówkę.

0

Ludzie przekwalifikują się na ten zawód. Powód? Zarobki

Kto może przeszkolić się na programistę?

Nauczyciele
Wraz z likwidacją gimnazjów pracę straci ok. 37 tys. nauczycieli szkół gimnazjalnych i 8 tys. nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, jak oszacował Związek Nauczycielstwa Polskiego. Nic w tym dziwnego, że wielu nauczycieli już teraz szuka alternatyw, doszkalając się i nabywając nowe umiejętności, pozwalające pozostać konkurencyjnym na rynku pracy.

Rodzice na urlopach wychowawczych
Rodzicom przysługuje dodatkowe 26 tygodni płatnej opieki nad dzieckiem i 3 lata urlopu wychowawczego. To dobry czas na rozwój kariery, tak samo dla ambitnej mamy, jak i taty (z urlopu rodzicielskiego korzysta średnio już co trzeci ojciec).

Kobiety

Komisja Europejska wciąż alarmuje, że brakuje kobiet w IT. A kobiety są bardzo dobrymi programistkami! Z natury są cierpliwe, dokładnie i wielozadaniowe. Warto zachęcić płeć piękną do przebranżowienia się, szczególnie gdy mogą podjąć się nauki programowania, np. podczas urlopu wychowawczego.

Wszystkiego, czego potrzeba to kilku godzin w ciągu dnia, motywacji i chęci zmiany zawodu

Interia
Dzisiaj, 8 lutego (10:15)

Millenijna Bańka Internetowa to przy tym mały Pikuś
Wystarczy dziennikarzom
Wszystkiego, czego potrzeba to kilku godzin w ciągu dnia, motywacji i chęci zmiany zawodu

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1