Pierwsza praca programista c#

0

Cześć mam pewien problem kończe studia - automatyka chciałbym zacząć pracować jako programista mam napisane parę programów, które chciałbym wrzucić do CV. Ogólnie cały czas się uczę i wmiarę szybko mi to przychodzi. Jednak kiedy przeglądam ogłoszenia o prace często wymieniane są technologie, w których nigdy nic nie robiłem albo po prostu wiem mniej więcej o co w nich tkochodzi. Czy jest sens wysyłać CV na takie stanowiska? i czy jak ktoś zaczyna pracę od juniora to jakby od razu wymagane jest żeby był w 100% wydajnym pracownikiem czy jakiś czas na te wdrożenie/douczenie jest? Czy bardzo dużo zależy od pracodawcy?

0

Jak nie piszą nic, że wymagają 5+ lat expa, albo że szukają seniora to spokojnie możesz wysłać. W sumie wysłać można zawsze, najwyżej nie odpiszą ;) Nie wiem co umiesz, ale jeżeli znasz goły C# to trochę biednie, bo ofert z takimi wymaganiami raczej nie będzie wiele o ile w ogóle. Dobrze byłoby się douczyć przynajmniej w jakimś podstawowym stopniu technologii, które najczęściej spotykasz w ofertach pracy czyli jakiś ORM, SQL, WPF (jeżeli interesują Cie aplikacje desktopowe), ASP.NET MVC + HTML + CSS + JS (jQuery albo Angular) jeżeli interesuje Cie webówka.

Co do wdrożenia to zależy od firmy i od tego na jakich ludzi w teamie trafisz. Jak przyjmują kogoś bez doświadczenia to raczej nikt rozsądny nie oczekuje cudów. Jeżeli trafisz do jakiegoś projektu, który jest już tworzony parę lat to na początek dostaniesz pewnie trochę dokumentacji do zapoznania się ogólnie z produktem i standardami jego tworzenia, a później jakieś drobne taski do zrobienia na rozgrzewkę. Nikt na początek nie każe Ci robić jakiejś głównej, najtrudniejszej części projektu ;)

0

Dzięki za odpowiedź :) no ogarniam trochę wpf'a, sql też coś tam doczynienia miałem, MVC niestety zabardzo nic chociaż kiedyś coś robiłem z html i css więc może bym jakoś sobie przypomniał.

0

Podglądnij sobie frameworki webowe - mam paru znajomych, którzy utknęli w aplikacjach desktopowych od początku kariery i nie są zbyt szczęśliwi z tego powodu, a przejście do ASP.NET wiązałoby się dla nich ze stratami finansowymi (oczywiście początkowymi, ale łatwo się przyzwyczaić do fajnej pensji ;) ) więc nie chcą tego robić.

0

zawsze mozna ogarnac i wpf + xamarin i mobile

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1