Dobór technologii a kariera

0

Czołem,
od niedawna zacząłem naukę Python'a. Z racji charakteru studiów, od początku myślałem przede wszystkim o projektowaniu aplikacji naukowych, głównie w dziedzinie biochemii/biologii. Ot taki sobie cel postawiłem, a z braku laku padło właśnie na Python'a. Jak zacząłem się w temat wgryzać i przeglądać co jakiś czas oferty pracy doszedłem do wniosku, że najoptymalniej byłyby iść w aplikacje webowe (front-end w moim przypadku). Do nauki włączyłem HTML-a i CSS-a, planuję dodać jeszcze JS. I tu pojawia się kilka pytań odnośnie ofert pracy i uporządkowania sobie tych technologii.
-zauważyłem, że w ofertach pracy w kategorii front-end prócz standardowego JS/HTML/CSS i framework'ów wymienia się znajomość dodatkowego języka programowania. Czy oznacza to, że pracodawca szuka w gruncie rzeczy kogoś zarówno do front-, jak i back-endu? Jeśli nie, w jaki sposób można by wykorzystać np znajomość Python'a po stronie klienckiej aplikacji?
-na jakich aspektach programowanie w Python'ie skupić się później, szukając np pierwszego stażu we front-endzie? I czy jest w ogóle sens brać to na początek zamiast zająć się JS i paroma frameworkami
-myślałem też o Django, ale tu znów nie wiem - w praktyce wykorzystuje się go raczej do pracy po stronie serwera czy we front-endzie? I czy SQL to w tym przypadku absolutny must-have?

Przepraszam, wiem że post jest trochę chaotyczny ale im bardziej wgłębiam się w temat tym więcej przychodzi mi do głowy pytań. A chciałbym sobie jasno zdefiniować cele i powolutku je realizować.

0

Na dzisiaj to wygląda tak, że jak szukasz roboty we froncie to przeważnie jakiś framework- react/angular/inny css,html,js, UX, inne biblioteki.. a fajnie jak umiesz coś z backendu. A odwrotnie jest znowu przy szukaniu w tej bardziej tech. stronie.. większość to samo tylko dla backendu.. choć w sporej liczbie ogłoszeń jest wymagana dobra znajomosć html/css/js/sql, co w sumie jest głupotą, bo znać powinien nawet backendowiec, ale znać a ogarniać to dwa różne światy.

0

Django to backend.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0, botów: 1

Robot: Clark-crawl