Scala Kraków

0

Czy ktoś może polecić firmy piszące w Scali z Krakowa? Ewentualnie prośba o kilka zdań o firmie, atmosferze, zarobkach, projektach, rekrutacji, wymogach, ilości nadgodzin itp. Z góry dzięki.

1

Ja w 2014 roku pracowałem w VirtusLabie (100% Scala). Atmosfera spoko, dużo się można nauczyć od ekipy, bo znajdą się tam znawcy Scali. Projektów jest parę do wyboru. Zarobki (gdy tam pracowałem) nie były wielkie. Dostać się nie było trudno (aczkolwiek Scalą hobbystycznie zajmuję się już wiele lat, więc technikalia dobrze znałem).
Od 2015 roku pracuję w HSBC (też 100% Scala). Atmosfera też spoko, mimo że to korpo - nie dajemy sobie wchodzić na głowę zarządowi. Zarobki sensowne. Projekt ciągle rozwijany, w planach zmiana architektury na nowocześniejszą. Zaletą jest możliwość uczenia się prosto ode mnie :]

Ocado Technology ma projekt w Scali, a goście od nich czasem prowadzą jakieś wykłady/ spotkania o Scali. Też się wydają na poziomie.
Jeden kolega, który przewinął się u nas w zespole był wcześniej w firmie Merchenta (też w Krakowie), ale nie polecał - podobno szef był szurnięty. Ale zarobki były podobno dobre.

Poza tym z firm kodujących w Scali w Krakowie są:

  • Comarch/ SoInteractive,
  • Grand Parade,

Można też zapytać agencji kontraktorskich czy nie mają pracy dla Scalowca. W takim HSBC częsta praktyka to zatrudnianie kontraktora, a potem proponowanie mu etatu. Wydaje mi się jednak, że na kontraktora wypadałoby Scalę znać już w miarę sensownie (czyli klepać w tym jakiś większy projekt niż zadanie z książki).

0

Nie wiem jak wy ale ja robiłem rok w scali i nie jestem zachwycony. Mam wrażenie, że wszyscy jarają się programowaniem funkcyjnym i starają się upychać wszystko funkcyjnie.
Więc możemy znaleźć masę match, case gdzie wystarczy zwykły if else. Dodatkowo IDE strasznie topornie współpracuje ze scalą (InteliJ).

Zamiast Scali lepiej pisać w Kotlinie, taka scalo java na sterydach, jeszcze lepiej dopracowany język niż scala.

0

Hej. Ja swoją drogą też interesowałem firmami scalowymi w Krakowie. Rozmowę miałem tylko z Virtus Labem - o ile nie zdecydowali się podjąć ze mną współpracy bo nie chciałem się przeprowadzić do Krakowa - chciałem pracę zdalną i o ile bym z niej zrezygnował to pewnie bym się z nimi dogadał o tyle mam pozytywne odczucia z rozmowy kwalifikacyjnej z której wynikało, że raczej pracują tam ogarnięci ludzie.

0

Odkopuje. Jest szansa na jakis update? @Wibowit @robertwadowski @lukasw44

Dodam jeszcze pytanie, czy wciaz warto isc w Scale?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0