Praca freelancera a popularność Wordpress'a

Odpowiedz Nowy wątek
2016-10-25 22:33
Pijany Krawiec
0

Witam,
ostatnio zainteresowałem się pracą jako freelancer i zacząłem przeglądać zlecenia na stronach takich jak np oferia.pl.
Zauważyłem, że bardzo dużo ofert dotyczy wordpressa lub wykonawcy proponują wykonanie strony (a nawet całych sklepów) na wordpressie.
Znam HTML, CSS, PHP itp i tworząc strony www chciałbym więcej programować (w frameworku) niż dołączać wtyczki i stylować strony wordpressowe. Czy żeby zacząć zarabiać i się utrzymywać z freelancingu naprawdę muszę korzystać z wordpressa, mimo, że bardziej podoba mi się pisanie wlasnych skryptów i logiki w php?

Pozostało 580 znaków

2016-10-26 13:53
1
czysteskarpety napisał(a):

Jak musi mieć zarządzanie treścią to po co mu custom tempate które z czasem sie zapewne wyłoży ?
W kwestii secure zabezpieczenie przed atakami na login, seo za 600zł to już w ogóle nie będę komentował ...
Dodatkowo robiąc tylko w WP zamykasz się na inne (trudniejsze, lecz nie ukrywajmy lepiej płatne) rozwiązania.

Skoro chce mieć stronę z indywidualną grafiką i zarazem zarządzanie treścią to własna templatka jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Dlaczego z czasem ma się wyłożyć? Co ma się wyłożyć w templatce która jeśli chodzi o funkcje wordpressowe ma wstawianie tytułu i treści do templatki? Bo zazwyczaj takiej funkcjonalności do stron wizytówek potrzeba (pomijając wywoływanie styli/skryptów przez wordpressa).

No właśnie dlatego że koszt jest niski wrzuca się gotowy kombajn który się zajmuje SEO i po problemie, jeśli chodzi o zabezpieczenie przed atakami na login również można coś gotowego użyć (chociażby zmiana domyślnego adresu logowania + dwustopniowe uwierzytelnianie).

Jeśli chodzi o ostatnią kwestię - zamyknie się na inne rozwiązania to przyznaję rację. Jednak porównaj ile osób potrzebuje prostą wizytówkę wygodną w edycji a ile chce mieć napisane indywidualne pod siebie rozwiązanie w jakimś frameworku?

Pozostało 580 znaków

2016-10-26 16:26
asap
0

wszystko sie da kwestia tylko jakości wykonania - czysteskarpety dzisiaj, 12:01
jeśli chodzi o sklep to przy 4 dniach już nie można mówić o jakości. przy 4 tygodniach również chyba, że sklep ma mieć docelowo 5 produktów. - SekretarzGeneralnyONZ dzisiaj, 14:10
Zakładając normalnie 8h pracy a nie siedzenie po nocach, 4 dni: NIEREALNE. Termin 4 tygodni, przyjmując te założenia jest realny o ile jest to prosty sklep. - drorat1 55 minut temu
Oj tam, strzelą w prestashopie na gotowej template i gra gitara :D - czysteskarpety 49 minut temu

No właśnie o prestashop chodziło :) Kilka dni i podobno wszystko gotowe, kilka takich projektów na jedną osobę w miesiącu. W obecnej pracy czasami jakąś animacje dla hovera jakiegoś buttona musiałem robić cały dzień. W tamtej firmie od prestashopa ludzie wyglądali na totalnie wypalonych i pełnych apatii. Ostatecznie nie chciałem tam pracować i nawet się nie odezwali :) Ciekawe jak to jest, że mała firma daje rade konkurować z dużymi ceną i terminami.

raczej konkurują cenowo, wiadomo niektórych januszy tylko cena przekonuje, a z kolei w takiej pracy się nie rozwiniesz, ani dobrze nie zarobisz bo klepać prestę czy WP to niektórzy gimbole potrafią - czysteskarpety 2016-10-26 16:46

Pozostało 580 znaków

2016-10-26 17:51
0
asap napisał(a):

No właśnie o prestashop chodziło :) Kilka dni i podobno wszystko gotowe, kilka takich projektów na jedną osobę w miesiącu.

Jest zasadnicza różnica między opieraniem się na gotowcach i dorabianiu do nich jeszcze jakichś tam dodatkowych funkcjonalności przez wymiataczy, więc może i 4 dni wystarczy, jak ktoś na wylot zna tego Prestashopa a robieniem od zera na frameworkach takich jak Laravel, Symfony czy innych w tym PHP. W tym drugim przypadku to na poważny sklep i dobry projekt wyglądu to i miesiąc Ci nie wystarczy. Pewnie że można być konkurencyjnym, kiedy tylko uda się wstrzelić w potrzeby a Prestashop (i dodatki niewielkim nakładem) wystarczą, wtedy można zejść nie tylko z ceny ale i zaproponować krótsze terminy realizacji.

I raczej nie ma co tego rozpatrywać w kwestiach Januszy Biznesu, bo wiadomo że nie każdy potrzebuje czegoś szytego (czy też tam dedykowanego pod siebie) za 10x większą cenę, rozpatrywałbym to tak jak garnitur możesz sobie kupić i na Ciebie pasuje czy tam buty. W podobnych chyba kategoriach można by rozpatrywać np. gliniane garnki robione ręcznie i wypalane vs. wyroby przemysłowe z porcelany, robione na masową skalę i przez to tańsze.

ale potem janusze się naczytają o stronach z allegro za 99zł i sklepach za 800zł i chcą podobnych cen i potem albo tniesz i robisz goowno, albo rezygnujesz... akurat przy sklepach gdzie jednak jest przepływ gotówki raczej nie ma sensu oszczędzać - czysteskarpety 2016-10-26 18:23

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0