Ścieżka kariery w firmie

0

Cześć,
Czy w waszych firmach powiedziano Wam jak wygląda ścieżka kariery na Waszych stanowiskach - tj. ile musicie przepracować aby przejsc z juniora na regulara itd. Czy macie może informacje dotyczącą podwyżek/pensji z upływem czasu - np. po pierwszym roku dostaniesz 1k netto, po drugim 800, a później 10% Twojej pensji?
Jak to u Was wygląda i jaki macie roczny % premii/podwyżek.
Zastanawiam się zeby poruszyc taki temat z moim przelozonym bo u mnie nic takiego nie było powiedziane, a chciałbym sobie jakoś planować życie i budżet na kilka lat do przodu.

2

U mnie zadnej sciezki kariery nie ma (Comarch), jedyna opcja na podwyzke to chyba zlozyc wypowiedzenie (i to tylko czasem dziala).

0

chciałbym sobie jakoś planować życie i budżet na kilka lat do przodu

Z mojego doświadczenia wynika, że jak umiesz liczyć to licz na siebie, a nie pracodawcę, projekt itd.
Kierownik, ba nawet prezes coś może i obieca, powie itd, ale w wyniku okolicznosci przyjdzie nowy i już sprawa się rypnie (sam to przerabiałem).
Klient może się zawinąć, projekt może nagle przejść w maintenace mode, albo zostać zamknięty.

Jak chcesz planować życie na parę lat do przodu to ucz się i szukaj projektów, w których możesz te umiejętności wykorzystywać w praktyce, a wtedy i kasa powinna się zgadzać (chociaz z tym to bywa różnie)

2
cot napisał(a):

a chciałbym sobie jakoś planować życie i budżet na kilka lat do przodu.

O święta naiwności :D

0

Nie ma czegos takiego jak sciezka kariery, nie zostaniesz seniorem za 5 lat od tak, i nie bedziesz ceo za lat 20 w jednej firmie. Od ciebie, twojego rozwoju i predyspozycji zalezy gdzie bedziesz i to ty musisz ustalic gdzie i kiedy chcesz byc, nikt za ciebie nie zaplanuje ci zycia.

0

Pracuję w korpo więc ścieżka rozwoju jest taka sama jak stanowisk nie-programistycznych. Jest roczna ewaluacja. Jeśli masz dobre oceny (feedback od klienta, osiąganie zaplanowanych celów, ogólne zadowolenie z ciebie) - dostajesz podwyżkę i/lub awans. Jeśli masz kiepskie oceny - uruchamiana jest procedura "naprawcza". Wysokość podwyżki zależy od ocen i wyników firmy. Stanowiska jak w standardowej korpo: Staff/Associate -> Senior (ekspert techniczny albo lead małego teamu) -> Manager (lead dużego teamu lub kilku) -> Senior Manager -> Director -> Partner/Principal. Na poziomie managera zwykle żegnasz się z pracą techniczną.

1

Najlepszą metodą na awans jest zmienianie firmy

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1