Junior na B2B?

0

Cześć, jestem w trakcie rekrutacji do firmy X. Mam ~ +4 miesięcy doświadczenia komercyjnego. Szukają kogoś własnie tak do roku doświadczenia, ale też nie całkowitą zieleninkę. Wawa. Głównie frontend. Zdziwiło mnie to, że koniecznie chcą B2B, a ewentualnie bardzo ewentualnie zlecenie lub dzieło. Nie jestem studentem. Myślałem, że oferty B2B głównie są dla seniorów, kierowników i ogółem ludzi których miesięczne dochody oscylują w granicach liczb 5 cyfrowych. Ich widełki to 2-5k netto na B2B co wydaje mi się bardzo mało nawet jak na osobę bez dużego doświadczenia w komercyjnych projektach, przypominam że chodzi o B2B, owe kwoty na UoP byłyby spoko jak na stanowisko. Podałem górną kwotę z widełek, konsternacja mała rekrutera, a czemu tak, a skąd to wynika, no jak to skąd, jeść trzeba, ubezpieczyć się wypada, rachunki i czynsz płacić itd. Ostatecznie stanęło na 4500 netto B2B. Potem "negocjacjach" dorzucona informacja, że 3 miesiące próbne wynagrodzenie o 20% mniejsze. Spotkaliście się z praktyką zatrudniania początkujących pracowników na B2B i czy przy takich kwotach ma to jakiś sens? Chcę np korzystać z narzędzi JetBrainsa: licencje kupuję sam (może potem w koszty pójdzie, ale to już inna sprawa) itd.

0

Ja bym sie zastanowil, czy chce pracować w firmie, ktora ma czelność podawac 2k w widelkach na b2b. Koszt mniejszy niż przy minimalnej...

0

B2B dochodzi jeszcze odpowiedzialność i ewentualne kary umowne.

0

Wzór umowy widziałeś ?

0

Nie. Dopiero niedawno miałem rozmowę rekrutacyjną. Nie wiem czy chcieliby mnie przyjąć i nie wiem czy warunki będą mi odpowiadać. Szczegółów jeszcze w ogóle nie negocjowaliśmy, tylko ogólnie formy współpracy i oczekiwane wynagrodzenie na podstawie widełek. Warunki wydały mi się dziwne, dlatego założyłem temat. No cóż, najwyżej poćwiczę negocjację i rozmowy wg klucza zacząć dla treningu od tych firm, w których najmniej chcielibyśmy pracować :)

10

Moim zdaniem coś tutaj śmierdzi i nie są to moje skarpety...

0

Ta firma to jakiś outsourcing?

0

Nie outsourcing. E-commerce głównie. Velocity.

0

A firma jest raczej mniejsza czy większa? Bo ja np. spotkałem się ze świeżym dosyć software housem no i małym, składa się z samych programistów (troche powyzej 10 chyba), który no nie ma działu HR itd i z tego tytułu nie mogą dawać UoP. Ale widzę, że pracują tam sami senior/ ew. regular. Coś w rodzaju przyuczenia mnie chcieliby przyjąć. To też czymś smierdzi?

1

Do czego to dochodzi. Dobrze ze uczelnie jeszcze nie chca żeby studiować u nich na b2b.

Poradzę Ci tak koniecznie chca zaoszczędzić na kosztach zatrudnienia pracownika. Nazwanie ich Janusz softem to obraza dla Janusz softow.
Olej

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0