Java, freelancer, tak na przyszłość.

0

Witajcie.
Uczę się Javy i za jakiś czas chciałbym zostać freelancer'em, który robi jakieś drobne projekty i zajmuje się tym raczej dorywczo niż na pełen etat.
Mam więc pytanie odnośnie do was. Która gałąź Javy dobrze się w tym sprawdzi? Może macie jakieś inne propozycje dla mnie i nie warto uczepiac akurat Javy?
Dziekuje i pozdrawiam.

5

Raczej żadna bo java to w większości duże aplikacje biznesowe. Jak chcesz robić jakieś dorywcze małe projekty to prędzej Python, Ruby albo PHP.

1

Android - aplikacje mobilne. Ewentualnie pomyśl o innej technologii, np. Python lub JS.

0

Skoro kodujesz backend w Java to super uzupełnieniem byłby TypeScript[0] + Angular2.

  • Czasem pojawają się ogłoszenia gdzie do Javy wskazane jest doświadczenie w Angular więc wzmocniłbyś swoją bieżącą pozycję
  • Znając Angular/Angular2 łatwiej znajdziesz pracę jako freelancer
  • Mając zarówno front jak i backend będziesz bardziej niezależny w realizacji własnych projektów

TypeScript jest statycznie typowany i ma wiele wspólnych konstrukcji jakie znasz z Javy zatem przestawienie się na ten język nie powinno być dla Ciebie trudne.

[0] - https://www.typescriptlang.org/

0

Jak chcesz zostać freelancerem uczyć się SAPa: ABAP + moduły biznesowe. Chyba najwięcej sensownych ofert dla freelancerów. Java to praca w korpo.

0
margor90 napisał(a):

Jak chcesz zostać freelancerem uczyć się SAPa: ABAP + moduły biznesowe. Chyba najwięcej sensownych ofert dla freelancerów. Java to praca w korpo.

Najwiecej sensownych ofert ale takich fulltime czy i na dorywczo coś się znajdzie? Nie chcę z tego robić głównego dochodu, bo swój czas będę musiał poświęcić na coś innego. Wezmę pod uwagę wszystkie propozycje, które tutaj podaliście i przeanalizuje je.

1

olej SAPa, to jest bagno. Nie wszystko zrekompensuje sie pieniędzmi. Poza tym SAP niedługo będzie niemodny i będzie trzeba przekwalifikować sie na coś zupełnie innego ew. dalej siedzieć w bagnie o innej nazwie, które robi +- to co SAP. To już lepiej iść w Pythona/JSa.

0

SAP prędzej czy później zrezygnuje z ABAPa w kolejnych produktach. Do zarabiania dobrych pieniędzy w tej materii trzeba mieć jeszcze pojęcie o tematach do których sap jest wykorzystywany czyli np; magazyny,produkcja, transport, logistyka, księgowość, kadry itp itd
Pełne portfolio sapa to dziesiątki modułów, wdrożenia trwają długie miesiące i to raczej u klienta, więc nie bardzo widzę opcję na freelancing.

Jeśli dopiero się uczysz Javy to raczej długa droga do freelancera, bo od takiej osoby wymaga się biegłości w technologii i pewnych umiejętności radzenia sobie z klientem i wymaganiami. Jak bym był na twoim miejscu to 'pomagał' bym studentom, to nie jest trudne umieć javę lepiej niż oni :) Jak już złapiesz kontakty to zlecenia lecą, można się nauczyć trudnej pracy z klientem, niestety praca głównie 2 razy w roku :D

0

Dla frilanserów to chyba PHP i JS to są główne języki, najwięcej jest w nich drobnych zleceń.

0

Freelancer jest specjalista - jesli nie jestes wyrocznia programowania to dlugo nim nie zostaniesz. Nie zatrudnil bym na kontrakt w niepelnym wymarze godzin nawet regulara - dopiero seniora.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1