Pierwsza praca jako młodszy programista C++

0

Witam,
Chciałbym zdobyć pracę jako Młodszy programista C++ albo chociaż dostać się na jakiś staż. Jestem studentem drugiego roku informatyki, języka C++ uczę się od 2 lat samodzielnie a od roku również na studiach. Przerobiłem książkę "Język C++ Szkoła Programowania wyd.VI" oraz "Kurs C++ od zera do bohatera". Wiem że to jeszcze mało o mnie mówi dlatego zaczynam robić projekt w Visual C++, aplikację biznesową pod windows, coś w stylu sklepu gdzie będzie można wprowadzać produkty w różnych kategoriach, rejestrować użytkowników którzy będą mogli umieszczać wybrane produkty w koszyku a następnie będą mogli je kupić. To oczywiście taki skrócony opis tej apki. Jak sądzicie czy po zaprezentowaniu takiej apki potencjalnemu pracodawcy dostałbym posadę Młodszego programisty C++?

0

Zawsze to cos niz nic. Tym sposobem budujesz swoje portfolio. Na rozmowie kwalifikacyjnej bedziesz mial co pokazac i zaprezentowac problemy z jakimi sie borykales. Najwazniejsze z mojego pkt widzenia beda rozwiazania na ktore wpadles. Dobrze jakbys sobie trzymal taki projekcik na gicie:)

1

C++ to obecnie nisza, więc najlepiej pisz swoje projekty pod interesującą cię domenę (np. proste gry/silnik jeśli chcesz podbijać do game dev). Nie to, że zniechęcam ale radzę poważnie się zastanowić, czy na pewno chcesz pracować w C++ ; p

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1