Imienny mail od rekrutera o pracę.

0

Hej,

Jestem na początku swojej kariery - pracuję kilka miesięcy jako programista C#, mam repozytorium na GitHubie, profil na Linkedinie etc. i dostałem wczoraj maila, imiennego, o pracę jako c# developer.

Sęk w tym, że jest tam podana strasznie wysoka, jak na moje doświadczenie, kwota.

Teraz pytanie - czy to możliwe, czy po prostu zbierają CV do jakiejś bazy, czy po prostu tak to działa w tej branży?

0

Nawet jak zbierają tylko cv do bazy to co? Daj im i tyle, może kiedyś faktycznie zadzwonią z fajną ofertą. A jak to prawdziwa oferta? Odpowiadając tracisz tylko troszkę czasu na gadkę, olewając tracisz ewentualna możliwość dobrej pracy. Sam zdecyduj co warte bardziej.

3

@Wybitny Samiec bardzo możliwe że w rzeczywistości szukają pod pozycje seniora czy architekta ale z racji posuchy na rynku (i generalnie braku seniorów "poszukujących pracy") wysyłają ofertę do każdego licząc że a nuż się uda. Szczególnie jeśli ofertę dostałeś od firmy headhunterskiej / outsouringowej a nie firmy "docelowej".

1

Też kiedyś dostałem taką ofertę. Bodaj 12 netto, gdy miałem niecałe dwa lata, ale miałem w CV znajomość jednego frameworka, której intensywnie używali, a który nie jest mega popularny. Poszedłem na rozmowę, nie dostałem się, wyciągnąłem wnioski i douczyłem się rzeczy, których nie umiałem. Czysty profit, mimo, że nie dostałem pracy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0