Jak rozpoznać 'dobrą' firmę?

0

Jak rozpoznać dobrą firmę by wiedzieć czy warto tam pracować?
Czy poza opiniami znajomych można to jakoś wywnioskować?

Bo HRy to wiadomo, że obiecują gruszki na wierzbie.

3

Opinie znajomych są najważniejsze, jeśli ich nie ma to robimy pełne przeszukanie internetu-firmowe social media, KRS, wszelkie opinie z forów itp. Niestety to nie jest coś pewnego bo ludzie prędzej się żalą niż chwalą, cześć komentarzy pisze dział HR :/

Ciężko coś przewidzieć, w 'dobrej firmie' jeden zespół może pracować po szyję w g* ,a piętro wyżej jest dobrze.
Biurem też bym się nie sugerował, czasami firma ma kasę, chce mieć nowe biuro, ale po prostu nie ma wolnych przestrzeni do wynajmu.

Skupiłbym bym się na rozmowie przez telefon lub osobiście z jak największą ilością osób z tej firmy, unikałbym słuchania opowieści o firmie i zadawałbym pytania o sposób pracy, jakie mają standardy itp.

2

Jedynym wiarygodnym źródłem informacji są ludzie, którzy tam pracują. Wiadomo w ramach 1 firmy masz masę różnych projektów i zespołów. Więc chyba najważniejszym źródłem informacji powinna być względnie szczera rozmowa kwalifikacyjna (bo dotyczy konkretnego zespołu do którego możesz trafić). Idąc na rekrutację pownieneś mieć listę pytań. Jak nie będą chcieli odpowiadać to powinno zapalić się ostrzegawcze światło, że raczej coś kręcą albo są nierozgarnięci. Mam na myśli zadawanie pytań właściwej osobie na właściwym etapie rekrutacji. Bo inaczej wyjdziesz na aroganta.

1

Zawsze warto zwrócić uwagę na proces rekrutacyjny. Jeśli jest profesjonalny i prowadzony z zaangażowaniem to prawdopodobnie osoby które zastaniesz w firmie też będą profesjonalne.

0

W rekrutacji moga podstawic reprezentatywne osoby z innego dzialu niz ten w ktorym bedziesz pracowac ;)

0
sarin napisał(a):

Ciężko coś przewidzieć, w 'dobrej firmie' jeden zespół może pracować po szyję w g* ,a piętro wyżej jest dobrze.

dokładnie - przykładowo u mnie tak jest
to nie zależy od firmy tylko projektu do którego Cię przydzielą, jego legacy kodu czyli tego kto tam pracował wcześniej + tego kto obecnie tam pracuje i szefuje
czysta loteria

0

No właśnie przydałaby się lista firm i doświadczeniami jakie z tymi firmami mieliśmy, oceny, plusy, minusy i takie tam :) Ja mogę polecić https://www.medyczny.pl sprawdzony, dobry, profesjonalny sklep.

1

Problem z takimi stronami jest taki że jak już ktoś wspomniał wyżej ludzie są bardziej skłonni do żalenia się. Co za tym idzie na podstawie anonimowych opini z internetu można sobie wyrobić nieprawdzimy obraz firmy.

0

Jak nie ma opinii na np. gowork to może znaczyć, że dobra firma ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1