Korporacje a studia zaoczne

0

Patrząc po ogłoszeniach, wiele korporacji wymaga studiów informatycznych od programistów. Chciałbym się dowiedzieć, czy jeśli będą to studia zaoczne na politechnice, to czy takie coś wystarczy (przy odpowiedniej wiedzy), aby się załapać np. na praktyki na 2 roku, czy jednak takie korporacje będą uznawać studentów zaocznych za gorszych od dziennych?

Oczywiście wiadomo, że co firma to procedury, ale może coś wiecie, jak korporacje patrzą na studia zaoczne.

0

Mój dyplom zagraniczny pracodawca dopiero trzymał w ręce po zatrudnieniu. Żeby zrobić ksero.
W innej korpo sam wysyłałem skany jak chcieli - dopiero po kilku tygodniach pracy.

Papier jest mało ważny. Oczywiście lepiej nie kłamać, że go mamy, jeśli go nie mamy, ale naprawdę ważne jest to co potrafisz. Papier to wymóg formalny w korpo.

0

W przypadku pójścia na praktyki na wakacje wątpię, by pytali o tryb studiów. Ty w CV też nie musisz pisać, czy dzienne, czy zaoczne. Jak się załapiesz na praktyki i potem będą chcieli Cię zatrzymać to już masz ten atut, że możesz pracować na pełny etat bo zajęcia w weekend.
Co do tego, czy korpo uważają zaocznego za gorszego - może być różnie. Nigdy nie słyszałem, żeby nie zatrudniono kogoś bo jest po zaocznych albo nie wzięli na praktyki zaocznego. Zatrudnianie zaocznego na pełny etat też ma niejednokrotnie miejsce. Znam ludzi, którzy od lat kodzą dla korporacji nigdy nawet nie zaczynając studiów, albo przerywając je i nigdy nie kończąc. Nie bój się na zapas, tylko próbuj, pokaż się od najlepszej strony i bądź dobrej myśli :)

1

Nie ma to żadnego znaczenia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1