Administrator sieci jak zacząć?

Odpowiedz Nowy wątek
2016-07-17 13:48

Rejestracja: 4 lata temu

Ostatnio: 4 lata temu

0

Witam,

może na początek opiszę swoją sytuację i mam nadzieję że mi jakoś podpowiecie. Mam aktualnie 25 lat i niestety nie mam żadnych studiów kierunkowych, przez te lata nie udało mi się skończyć studiów informatycznych z przyczyn wyższych, niezależnych ode mnie. Kwestia wygląda teraz tak że chciałbym pracować jako admin sieci, nie ukrywam zawsze mi się to podobało. Jednak tu pojawia się problem, nie mam ani wiedzy ani doświadczenia. Zastanawiałem się od czego zacząć, no to pierwszym pomysłem było zrobienie kursu np. takiego --> http://www.gowork.pl/kursy-i-[...]atycznej-120h-365/program-633
Czy taki kurs wg pozwoli mi na zaczęcie pracy jako admin choćby w małej firmie? Potrzebuję jakiegoś doświadczenia ale czy taki kurs wg ma sens? Czy według was jest to sensowne?
Wiem że żeby być adminem to podstawa jest kurs Cisco i mam taki w planie tylko że trwa dość długo a z racji mojego wieku zaczyna mi się delikatnie "spieszyć" i chciałbym zacząć pracę w tym zawodzie jak najszybciej. Możecie mi coś doradzić?

z góry dzięki za pomoc.

Chyba ostatni raz taki "kwiatek" poprawiam. Nie interesuje mnie już, czy to czyjś pierwszy, czy może aż 31337 post na tym forum. Każdy ma bezwzględnie przestrzegać zasad tutaj panujących i stosować się do wielokrotnie powtarzanych próśb Moderacji. Mają być konkretne tagi. No ch...steczka. Co to instagram?! Jakie "#pomoc". Ech - #pomoc to jest chyba jeszcze istniejący kanał ircowy na większości sieci. Poza tym dział Newbie ni jak m się do pytań o karierę zawodową. W dziale Newbie zadajemy pytania o problem z konkretnym fragmentem kodu. Także ostatni raz. Od teraz kosz i. - olesio 2016-07-17 14:24

Pozostało 580 znaków

Świetny Młot
2016-07-17 15:14
Świetny Młot
1

Jeżeli w grę wchodzi staż, to jak najbardziej polecam.
Kursy w CV są oczywiście milej widzien niż pusta kartka.
Możesz też np:
Założyć konto na githubie/bithuckecie i wstawić tam kawałek kodu stawiający kontener dockera, na nim zainstalować jakiegoś Tomcata i Oracla, i ansiblem/puppetem/cheffem/saltem coś mu zmienić w konfigach.
Możesz np przy pomocy wirtualnych maszyn zamodelować sieć i poustawiać w niej IPtables i inne usługi.
Wiesz taka pokazówka, że masz jakąś wiedzę praktyczną.

Z czymś takim w CV śmiało możesz aplikować do pracy.
Załóż sobie tylko konto na linkedIn i miej w znajomych ludzi z IT.

Co do CISCO, to info o tym, że masz książkę i przygotowujesz się do egzainu też na rozmowie pomoże.

Pozostało 580 znaków

2016-07-17 17:39
Moderator

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 4 minuty temu

0

Pewnie za wiele z tego kursu nie wyniesiesz ale lepsze to niż nic.
Zawsze zastanawiają mnie ludzie którzy mówią ze "chce pracować jako X (...) nie mam żadnej wiedzy ani umiejetności w tym zakresie". To na jakiej podstawie zdecydowałeś że chcesz być adminem? Rzut monetą? Oglądałeś matrixa i się wkręciłeś? ;)

Innej drogi nie ma - musisz się zacząć uczyć, więc ogarnianie takich rzeczy jak wymienione wyżej plus może vagrant, vmware/virtualbox no i programowanie w bashu i pythonie, bez tego może być ciężko.
Na początek możesz też wystartować do jakiegoś helpdesku firmy która świadczy usługi hostingowe.


Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie. Nie masz problemów? Kup komputer...

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0