Aplikacja okienkowa dla parkingu - wycena

0

Cześć, znajomy właściciel większego parkingu w kurorcie poprosił mnie o aplikację do zarządzania miejscami parkingowymi. Ma tam być grafika parkingu z możliwością klikania na każde miejsce, wyświetlania, dodawania, usuwania lub edycji samochodu na miejscu. Zrobię to w JavaFX.

Wiem, że trudno Wam powiedzieć ile za taką aplikacje wziąć nie znając mnie, moich umiejętności i tego jak aplikacja będzie działać i wyglądać. Ale czy mógłby ktoś mniej więcej powiedzieć ile to miałoby kosztować?

Jeśli to miałoby komuś pomóc, to właśnie skończyłem 3 rok 4 letnich studiów inżynierskich.

Myślałem o kwocie 200 - 300 zł.

3
  1. Podziel sobie utworzenie tej aplikacji na pomniejsze zadania.
  2. Policz orientacyjny czas każdego.
  3. Pomnóż każdy ten czas razy dwa.
  4. Zsumuj pomnożone czasy.
  5. Zsumowany czas pomnóż przez Twoją stawkę godzinową netto.
  6. Voilà.
    Niektórzy dodatkowo doliczają sobie jeszcze płaską stawkę w stylu 100 zł za pierwsze otworzenie środowiska, ale co kto lubi :P
0
Biały Kot napisał(a):

Myślałem o kwocie 200 - 300 zł.

pomnóż to przez 5 co najmniej... ceńmy się :P

1

Nie bierz sie za to w tym budzecie bo sobie tylko problemow narobisz.

Najpierw spisz wymagania - nawet jak po lebkach to conajmniej jeden dzien roboty. Daj klientowi wymagania i ustal ze od teraz zaczynasz klienta naliczac z czasu - powiniennes miec to na pismie, albo przynajmniej w komunikacji mailowej. Nastepnie skoro to UI siadz i przygotuj mockupy, wyslij klientowi do akcpetacji. Jak beda wymagania i mockupy okresl jak dlugo bedziesz nad tym siedzial, optymistycznie i pesymistycznie, ustal wartosc najabardziej prawdopodobna, wez pod uwage swoja dostepnosc i okresl termin kiedy dostarczysz zgodnie ze specyfikacja (wymagania, mockupy). Sporzad umowe ze do dostarczenia jest prrojekt na podstawie specyfikacji i ma byc dostarczony w okreslonym terminie, a zmiany sa mozliwe jako aneksy (formalnei change request) i naliczane osobno. Sama analiza zajmie ci kilka dni, implementacja kolejne. Zakladajac ze to prosty projekt i jestes go w stanie dostarczyc w np: 2 tygodnie, to masz 10 roboczo dni, 80 roboczogodzin. Jak jestes student i robisz za studenckie stawki, niech to bedzie 20pln netto. to ci daje kwote conajmniej 1600 pln netto.
Jezeli klientowi sie nie podobaja twoje warunki to grzecznie pokazujesz mu gdzie sa drzwi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1